Wednesday, Dec 19th

Son Gncelleme:04:29:14 PM GMT

SPOR AKSIYON'DASINIZ:

Musa Uygun: "Karara İtiraz Edeceğiz"

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfMükemmel 

Ordu 1.Amatör Lig B Grubu takımlarından Çamaşspor’a il disiplin kurulu ve Amatör Futbol Disiplin Kurulunun verdiği cezalar gündemdeki yerini korurken kulüp idarecisi Musa Uygun cezaya konu olan maçta yaşananlarla ilgili olarak bir açıklama yaparken hükmen mağlubiyet ve 3 puan silme cezasının haksız olduğunu, konuyu gerekli mercilere taşıyarak itiraz edeceklerini ifade etti.

 

Çamaşspor Kulüp İdarecisi Musa Uygun açıklamasında şunları kaydetti:

“02.02.2018 cuma günü orduda oynamış olduğumuz Ordu İdmanyurdu maçında yaşanan olaylarla ilgili kulübümüze puan silme ve hükmen mağlubiyet cezası verilmiştir. Şimdi bu maçta neler oldu da bu cezalar verildi kısaca anlatayım. Günlerden cuma olduğu için ben cuma namazı için takımdan geriye kaldım. Takım hocamızla birlikte orduya gitti. Hocamız 15 kişilik esame listesini ve lisansları hakeme teslim etmiş.15 kişilik listede bir oyuncumuz ehliyet sınavı olduğu için geç kalacağını ve yetiştiği yerde takıma katılacağını söylemiş hocamız da adını yazmış. Sonra herkes yerini alıyor ve maç başlıyor. Hakem yedek kulübesinde kimlerin olduğundan habersiz oyun oynanıyor. Takım ısınırken onları izlemek için kulübede olan minübüs şoförümüz maç başlayınca da dışarı çıkmıyor ve maçı buradan izleyeyim diye sivil kıyafetiyle oturuyor. Hakemlerde sen kimsin diye sormuyor hocamız da maçın heyecanıyla onu unutuyor. Bu adam bizi taşıyan 35 yaşında minübüs şöförü. Daha önceden kulübümüzde top oynamışlığı vardır ve sezon başı lisansını vizeletmiştik. Bazı maçlarda kadro boşluğunda ismini yazıyorduk. Bu maçta da sahada beş yaşı büyük oyuncu olduğu için hocamız isminin esame listesine yazmamış. Dakikalar 40 gösterirken hakem Mehmet Şengül takımımızdan iki oyuncuya kırmızı kart gösteriyor, hocamız aşırı itiraz ediyor. O itiraz ederken kulübede oturan şoför de ona eşlik ediyor. Hakem de ikisini dışarı atıyor. Sonra ilk yarı bitiyor. Devre arası hakem kaptanımızı çağırıyor fakat aşırı gergin oldukları için hakemin yanına gitmiyor. Hakem devre arası sivil kişinin ismini öğreniyor. Sonra ben geldim ve olanları sordum hakeme o da bana bu kişinin kulübede olduğunu ve raporuna yazacağını söyledi. Sonra ikinci yarı başladı ve maç 3-0 üstünlüğümüz ile bitti. Ne sahada ne de hakemle bir sıkıntı olmadan sahadan ayrıldık. Bunun haricinde maçta herhangi bir problem olmamıştır. Sormak istiyorum şimdi bir takım esame listesine 18 isim yazıp ta sahaya 11 kişi ile gelemez mi. Sonradan gelen oyuncu sahadaki yerini alamaz mı? Böyle bir kural varken biz neden gelmeyen bir oyuncunun yerine başkasını oturtalım ki. Bu kararla ilgili olarak kulübümüz gerekli mercilere itirazını yapacaktır”

AFDK, Çamaşspor'a Ordu 1.Amatör Lig B Grubu 13.Hafta mücadelesinde karşı karşıya geldiği ve 3-0 kazandığı Ordu İdmanyurdu maçında belgelerin haksız kullanımı nedeniyle 3-0 hükmen mağlubiyet ve 3 puan silme cezası vermişti.

SPOR AKSİYON

Telif Hakkı © 2018 SPOR AKSİYON-ORDU'DA SPORUN EN ETKİLİ ADRESİ. Tüm Hakları Saklıdır. Kullanim Kosullari:Iceriklerin kopyalanmasi, web ve basili yayinlar uzerinden yayinlanmasi izne tabiidir. Kaynak gostermek kosulu ile yayinlamak serbesttir.SPOR AKSIYON. Joomla!, GNU/GPL lisansı ile dağıtılan bir Özgür Yazılımdır.