Tuesday, Jun 25th

Son Gncelleme:04:50:09 PM GMT

SPOR AKSIYON'DASINIZ:

Bayan Hakemler, Türkiye'ye örnek oldular.

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfMükemmel 

Ordu 1. Amatör Küme'de oynanan Ulubey Belediyespor-Korgan Belediyespor karşılaşması, 3 kadın hakem ve 1 kadın gözlemci tarafından yönetildi.

 

Ordu İHK Başkanı Kahraman Minnet’in hamleleri ülkede ses getirmeye devam ediyor.

Daha önce hakemleri kampa alarak ve onlara süper malzemeler vererek sükse yapan Minnet adeta gözünü karartarak daha iki yıllık hakemleri 1. Amatör maça vererek Ordu’da bir ilki gerçekleştirdi.

Bu haber ülke genelinde yankılandı ve takdir topladı.

Ulubey İlçe Stadı'nda gerçekleştirilen karşılaşmada, Sibel Güngör hakem, Damla Ata ve Pelin Tekneci yardımcı hakem, Meryem Şenyurt ise gözlemci olarak görev yaptı.

Sibel Güngör, maç öncesi basın mensuplarına yaptığı açıklamada, önemli bir karşılaşmada görev aldıkları için mutlu olduklarını söyledi.

Karşılaşmayı 3 kadın hakemin yöneteceğini belirten Göngör, kendilerine bu şansı veren İl Hakem Kurulu'na teşekkür etti.

Yardımcı hakemler Damla Ata ve Pelin Tekneci ise güzel bir müsabaka çıkartmayı hedeflediklerini vurgulayarak, bu tür maçlara çıkmanın kendilerini gururlandırdığını söyledi.

Korgan Belediyespor'un takım kaptanı Sertaç Biçim, bu tür örneklerin çoğalmasını dileyerek, "Amatörde bildiğim kadarıyla karşılaşmayı ilk kez 3 kadın hakemimiz yönetecek. Kadınlarımızın olduğu her yerde renk ve güzellik vardır. Amatörü de inşallah kadınlarımız renklendirecektir. Sahada biz her ne kadar erkek hakemlere mütevazı davransak da kadın hakemlerimize daha da çok dikkat edeceğiz." diye konuştu.

Öte yandan, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş ve Ulubey Belediye Başkanı İsa Türkcan da maç öncesi ziyarette bulundukları kadın hakemlere çiçek takdim etti.

Karşılaşma, Ulubey Belediyespor'un 11-1'lik üstünlüğüyle tamamlandı. Daha önce TFF Kadınlar 3.Lig 13.Grup'ta oynanan Ünye Gücü FK-Rusumat4-Gençlikspor maçını da yöneten Sibel Güngör, Damla Ata ve Pelin Tekneci hakem üçlüsü yönetimleri ile Ünyeli sporseverlerin takdir ve beğenisini kazanmışlardı.

Telif Hakkı © 2019 SPOR AKSİYON-ORDU'DA SPORUN EN ETKİLİ ADRESİ. Tüm Hakları Saklıdır. Kullanim Kosullari:Iceriklerin kopyalanmasi, web ve basili yayinlar uzerinden yayinlanmasi izne tabiidir. Kaynak gostermek kosulu ile yayinlamak serbesttir.SPOR AKSIYON. Joomla!, GNU/GPL lisansı ile dağıtılan bir Özgür Yazılımdır.