Thursday, Jun 20th

Son Gncelleme:04:37:15 PM GMT

SPOR AKSIYON'DASINIZ:

Ünye Gücü F.K. Gelecekten Ümitli!

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfMükemmel 

Ünye’de alt yapı faaliyetleri için kurulan Ünye Gücü Futbol Kulübü U-13 Liginde mücadelesine devam ediyor. Kırmızı-beyaz-siyahlılar üçüncü maçından da yenilgiyle ayrılırken takımın teknik sorumlusu Muhammet Kışla, saha sonuçlarını önemsemediklerini, sonuç odaklı olmaktan öteye sahada mücadele eden sporcuların geleceğini kazanmayı düşündüklerini söyledi.

 

U-13 Liginde dün Cevizdere Spor Tesislerinde oynanan maçta Ünye Gücü F.K ile Ünye F.K takımları karşı karşıya geldiler. Ünye’nin 12 ve 13 yaş grubundaki futbolcularının centilmence geçen mücadelesi görülmeye değer bir futbol maçıydı. Yeni kurulan Ünye Gücü Futbol Kulübü alt yapı çalışmalarının ilk ürünlerini sahaya sürdüğü maçta rakibine 4-0 mağlup olurken gelecek için ise ümit verdi.

Maçın ilk yarısının 9. ve 14.dakikalarda Emre Baş, 23.dakikada Ersan Töngel ile 3-0 üstünlük sağlayan Ünye Futbol Kulübü karşısında oyunu hücuma dönüştürmekte zorlanan Ünye Gücü Futbol Kulübü ikinci yarıda Gökdeniz ile mutlak golden yararlanamazken 60.dakikada Muhammed Ali Çamkerten'in golü ile rakibine 4-0 mağlup oldu.

Ünye Gücü Futbol Kulübü Gençlik Gelişim Teknik Sorumlusu Muhammet Kışla yeni bir kulüp olmalarına rağmen 2 ay gibi kısa bir sürede sahaya indiklerini, yapılanma sürecindeki kulüplerinin önceliklerinin sonuç odaklı olmaktan öte sahada mücadele eden sporcuların geleceğini kazanmayı düşündüklerini söyledi.

Rakibiniz yoksa, siz de yoksunuz!

Ünye Gücü Futbol Kulübü Gençlik Gelişim Teknik Sorumlusu Muhammet Kışla açıklamasında; “Bugün sahada Ünye’nin çocuklarını bir futbol maçında bir araya getirmiş olmaktan büyük mutluluk duyduk. Rakibiniz yoksa, siz de yoksunuz demektir. 9 takımlı B Grubunda 3’ü Ünye’den diğer iki tanesi Fatsa ve bir tanesi Kumru’dan olmak üzere grupta 6 takım kaldık. Gönül ister ki Ünye’den 3 yerine 6-7 takım bir o kadar da Fatsa’dan kulüp olmuş olsa da sahaya indirdiğimiz amacı kendisini futbolla ifade etmek isteyen çocuklarımızın oynayacağı maç sayısını artırmış olabilseydik. Maalesef alt yapı yapmak, oyuncu yetiştirmek kulüplerimizce külfetmiş gibi görülüyor.Yedek oyuncuları ile birlikte bugün 36 çocuğun heyecanına ve mücadelesine tanıklık ettik. Bundan daha iyi ne olabilir ki…” dedi.

Gerçek zenginlik bu!

Ünye Gücü Futbol Kulübü Gençlik Gelişim Teknik Sorumlusu Muhammet Kışla, kuruluşunda, yapılanmasında hatırı sayılır bir emeği bulunduğu Ünye Futbol Kulübü ile karşı karşıya gelmekten onur ve mutluluk duyduğunu söylerken karmaşık duygular yaşadığını da sözlerine ekledi. Kışla açıklamasında; “Bu takımla ilk sezonumuzda Orduspor ile yarı finalde çatır çatır mücadele etmiştik. Dahası geçtiğimiz sezon bu çocuklarla U-12 Liginde şampiyonluk yaşadım, hem de hiç maç kaybetmeden. Dün Ünye Futbol Kulübü’nde neysek bugün yine kuruluşunda ve yapılanmasında emek sarf ettiğimiz yeni vitrinimiz Ünye Gücü Futbol Kulübü’nde de oyuz. Orada çok başarılıydık, burada başarısız olmayacağız. Futbola dair gerek idari, gerek sportif anlayışımızda bir takım değişiklikler oldu. Yarışmacı olurken bazen kendinizden ve sporcunuzdan yitirdiğiniz, ya da feda ettiğiniz şeyler var. O bakımdan futbol felsefemizde bir revizyona gittiğimiz gerçektir. Bu noktada sporcularımızın sosyal hayatları, ruhsal, psikolojik durumları ile akademik yönlerinin gelişimine doğrudan katkı sağlamayı hedefliyoruz. Gelebilecek sportif başarılar için acelemiz yok, başarı gelecekse ona da hayır demeyeceğiz.  Ben bugün kendimi çok zengin hissettim. Bugün başlarında ben olmasam başka biri olsa da onları kendime çok yakın hissettim. İki takımını sahada karşı karşıya getiren kaç teknik adam görülmüştür. Ben bugün iki takımını sahada izleyen bir teknik adam olarak çok mutlu oldum. Onlar kimsenin değil, benim çocuklarım. Gerçek zenginlik bu. Centilmence mücadele eden iki takımdaki oyuncularımı tebrik edip kutluyorum. Onlar kadar ben de büyük heyecan yaşadım. Ünye Gücü Futbol Kulübü olarak önümüzde iyi kullanmamız gereken zamanlarımız var. Gelecekten ümitliyiz. Olacak inşallah.” şeklinde konuştu.

SPOR AKSİYON

Telif Hakkı © 2019 SPOR AKSİYON-ORDU'DA SPORUN EN ETKİLİ ADRESİ. Tüm Hakları Saklıdır. Kullanim Kosullari:Iceriklerin kopyalanmasi, web ve basili yayinlar uzerinden yayinlanmasi izne tabiidir. Kaynak gostermek kosulu ile yayinlamak serbesttir.SPOR AKSIYON. Joomla!, GNU/GPL lisansı ile dağıtılan bir Özgür Yazılımdır.