Thursday, Jan 23rd

Son Gncelleme:05:58:29 PM GMT

SPOR AKSIYON'DASINIZ:

Futbolculardan Şampiyonluk Primi İsyanı

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfMükemmel 

Geçtiğimiz sezon Bölgesel Amatör Lig'de 3.Kademe maçı sonunda Akşehirspor'u 1-0 mağlup ederek şampiyon olan ve 3.Lig'e yükselen Ağrı 1970 Sporlu futbolcular kendilerine söz verilen şampiyonluk primlerinin ödenmemesine isyan ederek sosyal medya üzerinden yaptıkları paylaşımlarla kulüp yönetimini sorumlu tutarak mağduriyetlerini dile getirdiler.

 

Önceki sezon Ünye 1957 Spor'da da forma giyen Ağrı 1970 Sporlu futbolculardan Barış Kılıç sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamasında şampiyonluk primi sözünü tutmadıkları gerekçesi ile kulüp yönetimini sorumlu tuttu. Futbolcuların yaptıkları paylaşımlara ise kulüp yönetiminin sosyal medya hesabından yapılan açıklamayı da paylaşan futbolcular, şampiyonluk priminin futbolculara yaptıkları açıklamalar nedeniyle ceza kesildiği yönündeki bildirinin çelişkili bir açıklama olduğunu iddia ettiler.

Önceki sezon Ünye 1957 Spor'da da forma giyen kanat oyuncusu Barış Kılıç, Ağrı 1970 Spor'un kendilerine söz verilen şampiyonluk priminin ödenmediğini öne sürdüğü açıklamasında şunları kaydetti; "Türlü zorluklara rağmen Ağrıspor takımını şampiyon yapmış ve aynı şekilde kandırılmış bulunmaktayız. Şampiyon olduktan 10 gün sonra başkanımız Mehmet Yıldırım şampiyonluk primlerimizi bizlere ödeyeceğini belirtmiş ancak farklı bahaneler üreterek bizleri bekletmiş olup daha sonraki verdiği tarihlerde de aynı şekilde verdiği sözleri tutmayarak bizleri mağdur etmiştir. Ağrıspor kişilere ait değil halkın takımıdır. Sözlerimin yanlış anlaşılmayacağını umut ederek Ağrıspor’a gönül vermiş Ağrı taraftarlarını da bu haklı mücadelemizde arkamızda olmasını kendi adıma bekliyorum. Hiç bir zaman haksızlık karsısında geri durmayacağım, belki şu anda bunları yazarak hain ilan edileceğim ama burada yanlış olan biri ve birileri varsa bizlere bir şehrin özlemine son veren futbolculara verdikleri sözleri tutmayan Mehmet Yıldırım ve ekibidir"

Kulüpten jet açıklama

Futbolcuların sosyal medya üzerinden yaptığı açıklaya Ağrı 1970 Spor kulüp yönetimi sosyal medya hesabından açıklama gecikmedi. Kulüp sosyal medya sayfasından yapılan açıklamada ise " Bilindiği gibi geride bıraktığımız sezonu şampiyon tamamlayarak 3.lige çıktık. Sezon boyunca hiçbir şartta futbolcularımızı maddi anlamda zor durumda bırakacak kararlar almadık, ödemeleri de düzenli yaparak sezon sonunda hiçbir futbolcumuzun alacağı kalmayacak şekilde ligi tamamladık. Yani ligin son maçının ardından hiçbir futbolcunun alacağı kalmamıştır. Ligi lider bitirmemizin akabinde Play-off maçları oynadık, bu maçlarda ise şampiyonluk primi olarak kulübümüz gücü oranında belli bir bütçe ayırmıştır, buna ilave olarak Belediye, Valilik gibi kurumlar ve birkaç iş adamı da prim sözü vermiştir, Totalde oluşan bütçe şampiyonluk primi olarak futbolcularımıza açıklanmıştır. Şampiyonluğumuz sonrasında ise kulübümüzün üzerine düşen miktarda futbolculara prim ödemesi yapılmıştır. Ancak Valilik, Belediye ve İş adamları henüz bir ödeme yapmadığından futbolculara aktarım yapılmamıştır. Gelinen noktada; iç transferde anlaşmadığımız bazı futbolcuların durumu kötüye kullandığı ve art niyetli olduğu görülmüştür. Başından itibaren belirtilen rakamın arkasında durduk ve ödemelerin mutlaka yapılacağını kendilerine beyan ettik, en son Malili golcümüz Kone’ye ilave ödeme yapılarak işlerinin görülmesi sağlanmıştır. Ancak yapılan talihsiz açıklamaların ardından; şampiyonluk ödemesinin bir kısmından ibaret olan bahse konu ödemeler açıklama yapan futbolculara disiplin cezası olarak yansıtılarak ödeme yapılmama kararı alınmıştır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur" denildi.

Futbolcular bir kez daha yalanladı

Bu açıklamaya futbolculardan cevap gecikmedi. Kulüp yönetiminin şampiyonluk primlerini verdikleri yönündeki açıklamalarının doğru olmadığını ifade eden futbolcular Ağrı 1970 Spor yönetiminin futbolcuların sosyal medya üzerinden yaptıkları açıklamalar nedeniyle sözü geçen primlerin bir disiplin ihlali nedeniyle kendilerine ceza olarak kesildiği ifadesine de tepki gösterdiler.

Telif Hakkı © 2020 SPOR AKSİYON-ORDU'DA SPORUN EN ETKİLİ ADRESİ. Tüm Hakları Saklıdır. Kullanim Kosullari:Iceriklerin kopyalanmasi, web ve basili yayinlar uzerinden yayinlanmasi izne tabiidir. Kaynak gostermek kosulu ile yayinlamak serbesttir.SPOR AKSIYON. Joomla!, GNU/GPL lisansı ile dağıtılan bir Özgür Yazılımdır.