Wednesday, Aug 21st

Son Gncelleme:04:29:07 AM GMT

SPOR AKSIYON'DASINIZ:

Ünyespor camiası Masör Şaban Akbaş için yasta!

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfMükemmel 

Uzun yıllardır Ünyespor’un ve son yıllarda da Ünye 1957 Spor’un masörlüğünü Şaban Akbaş, bugün yeşil-beyazlı takım oyuncularının da katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı. Akbaş’a son görevlerini yapmak üzere Cumhuriyet Meydanında toplanan sevenlerinin gözyaşlarını tutamadıkları gözlendi.

Psikolojik sorunları olduğu öğrenilen oğlu R. Akbaş (25), tarafından bıçaklanarak öldürülen Ünyespor’un ve Ünye 1957 Spor’un sevilen masörü Şaban Akbaş, önce ikamet ettiği evinin önünde ve ardından da Cumhuriyet Meydanında yapılan törenin ardından memleketi Van’a uğurlandı. Yeşil-beyazlı takım futbolcularının babamız dedikleri 52 yaşında yaşama veda eden Şaban Akbaş için yapılan törene Kaymakam Ümit Hüseyin Güney, Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Ünye 1957 Spor kulübü basın sözcüsü ve belediye başkan yardımcısı Erhan Eren, kulüp yöneticileri, teknik ekip, futbolcular ve spor camiası ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı.

Merhum Akbaş için okunan Yasin-i Şerif ve duaların ardından Ünyespor ve Ünye 1957 Spor’daki görevi hakkında bilgiler verildi. Yaşamı hakkında kısa bilgiler verilen merhum Şaban Akbaş için ilk sözü takım kaptanlarından Uğur Özvardar söz aldı. Özvardar’ın sözleri meydandaki kalabalığı duygulandırmaya yetti.

Törende konuşan Ünye 1957 Spor ikinci kaptanı Uğur Özvardar, "Bugün bu acı haberle yıkıldık. Şaban abi bize abiden daha öte bizim her zaman iyi günümüzde kötü günümüzde yanımızda olan bir babamız gibiydi" dedi.

Ünye 1957 Spor Teknik Direktörü İbrahim Yıldırım ise, "Şaban ağabey sadece futbolcularımızın babası, abisi değildi. Ünye’de kimin sporla ilgili sakatlığı olsa koşa koşa giden, hiçbir şekilde mazeret üretmeden yardıma giden bir Ünye sevdalısıydı" diye konuştu.

Törende konuşan Ünye Belediye Başkan Yardımcısı ve Ünye 1957 Spor Kulübü Basın Sözcüsü Erhan Eren de, "Şaban ağabey 2001 yılında Ünyespor’la birlikte göreve başlamıştı. O günden beri Ünyespor’la birlikte ne olursa olsun her zaman Ünyespor’un yanında olmuştu. Yokken yoklukla yetinmeyi bilen iyi bir aile babasıydı" ifadelerini kullandı.

Törende konuşan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar ise, "Bu acı haberi ilk aldığımda gerçekten şoke oldum. Herkes mutlaka ölümü tadacak, herkes mutlaka bir gün ölecek. Ölümün şekilleri vardır. Gerçekten bu ölüm Şaban Akbaş’a yakışan bir ölüm olmadı" dedi.

Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney de, "Ölümler hep soğuktur, insanları derinden sarsar, üzer ama benim hayatımda çok az ölüm beni bu kadar üzmüştür. Kendisi herkese kendini adamış çok iyi bir baba olan, her konuşmamızda evladı için ailesi için ne yapabilirim diye düşünen bir insandı" açıklamasında bulundu.

Konuşmaların ardından helallik alındı ve Akbaş’ın naaşı defnedilmek üzere Van’a gönderildi. Törene Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, AK Parti Ünye İlçe Başkanı Hüseyin Tavlı, Ünye 1957 Yönetimi, teknik heyet, futbolcular, merhumun ailesi ve vatandaşlar katıldı.

SPOR AKSİYON

c

Telif Hakkı © 2019 SPOR AKSİYON-ORDU'DA SPORUN EN ETKİLİ ADRESİ. Tüm Hakları Saklıdır. Kullanim Kosullari:Iceriklerin kopyalanmasi, web ve basili yayinlar uzerinden yayinlanmasi izne tabiidir. Kaynak gostermek kosulu ile yayinlamak serbesttir.SPOR AKSIYON. Joomla!, GNU/GPL lisansı ile dağıtılan bir Özgür Yazılımdır.