Wednesday, Aug 21st

Son Gncelleme:04:29:07 AM GMT

SPOR AKSIYON'DASINIZ:

Ünyespor'da Kayyum Dönemi

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfMükemmel 

Bölgesel Amatör Lig 4. Grup’ta şampiyonluk mücadelesi veren Ünye 1957 Spor’da yönetimin aldığı olağanüstü kongre kararı sonrası netice alınamamasının ardından yeni dönem başladı.

 

Yönetimin görevi bırakmasının ardından iki kez kongreye giden ancak yeterli çoğunluğu sağlayamayan Ünye 1957 Spor’da kayyum süreci başladı.

Kayyum heyeti Ünyespor Eski Başkanlarından Osman Çakıroğlu, Ünye 1957 Spor Yöneticisi Murat Ülgen ve Avukat Koray Maral’dan oluştuğu öğrenilirken mahkeme kararı ile kayyum heyetinin çalışmalara başlayacağı belirtildi. Konuyla ilgili önümüzdeki günlerde açıklama yapacağı gelen bilgiler arasında.

Kayyumun detayları ortaya çıktı

Kayyumun sebebinin İçişleri Bakanlığı müfettişlerinin Ünye Belediyesi’nde yaptığı incelemelerin ardından ortaya çıktığı öğrenildi. Ünye 1957 Spor’da belediye personelinin yönetimde yer almasıyla Ünye Belediyesi’nin yönetiminin bağlı buldukları diğer kurumların da incelenmesi tavsiyesi üzerine Ünye 1957 Spor’a kayyum atandığı gelen bilgiler arasında.

Kayyum heyetinde yer alan Avukat Koray Maral, Osman Çakıroğlu ve Murat Ülgen Kaymakam Ümit Hüseyin Güney’in onayıyla göreve getirilirken geçmişe dönük mali tabloyu da heyette bulunan isimler inceleyecek. İçişleri Bakanlığı , Adalet Bakanlığı’nın konuyla ilgili görüş yazısı üzerine heyetin oluşmasına karar verildi.

Kayyum Heyeti, Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney’in onayı ve Ünye Cumhuriyet Başsavcılığı Ünye Sulh Hukuk Mahkemesi kararı ile görev alacak.

Telif Hakkı © 2019 SPOR AKSİYON-ORDU'DA SPORUN EN ETKİLİ ADRESİ. Tüm Hakları Saklıdır. Kullanim Kosullari:Iceriklerin kopyalanmasi, web ve basili yayinlar uzerinden yayinlanmasi izne tabiidir. Kaynak gostermek kosulu ile yayinlamak serbesttir.SPOR AKSIYON. Joomla!, GNU/GPL lisansı ile dağıtılan bir Özgür Yazılımdır.