Sunday, Sep 22nd

Son Gncelleme:04:23:34 PM GMT

SPOR AKSIYON'DASINIZ:

Ünye 1957 Spor'da Kriz Sona Erdi, Yeni Yönetim Görevde!

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfMükemmel 

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’de ikinci yarıya sayılı günler kalan kriz sürecini atlatmak ve Altınordu Belediyespor maçıyla birlikte tekrar sahadaki mücadelesine dönmek isteyen Ünye 1957 Spor’da Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney’in gayret ve çabaları ile oluşturulan yeni yönetim basının karşısına çıktı.

 

İlk yarının bitimi sonrası yapılan olağanüstü kongrelerden yönetim için sonuç alamayan yeşil-beyazlılarda başlayan kaos ve kriz süreci resmen sona erdi. Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney’in gayret ve çabaları neticesinde oluşturulan yeni yönetim kurulu Cevizdere Spor Tesislerinde basının karşısına çıktı.

Ünye Belediye Spor Müdürü Murat Ülgen Başkanlığı’nda oluşturulan yeni yönetim basın mensupları ile bir araya gelerek gelinen süreçle ilgili açıklamada bulundu.

-“Kulüp sahipsiz kalıp kapanmak üzereydi”-

Ünye 1957 Spor Kulüp Başkanı Murat Ülgen, kulübün kapanma aşamasına geldiğini ifade ederek, “Kapanan Ünyespor’dan sonra Ünye 1957 Spor Kulübü’müzde kapanmak üzereydi. Ünye’mizin önde gelenleri, Sayın Kaymakamımız, AK Parti Ünye ilçe Başkanımız Hüseyin Tavlı Bey olmak üzere yaklaşık 2 aydır çok büyük destek verdiler. Birçok insanlara gidildi ama kulüp sahipsiz kalıp kapanmak üzereydi. 2000 yılında Ünye Belediyespor olarak kurduğum bu takımda, kurucu başkanlık, başkanlık, takım kaptanlığı, malzemecilik, genel kaptanlık her türlü görevi yaptım ve bu takımın kanmasına gönlüm el vermiyordu. Kimse de sahip çıkmıyordu. Biz ateşten gömlek giyerek, yönetimimiz ve teknik kadromuz elimizi taşın altına koyarak Ünyelilere, Ünyespor severlere bu acıyı yaşatmamak adına bu işe soyunduk. Buraya bedelsiz çalışmak üzere gelen sevgili teknik ekibe ve yönetici arkadaşlara teşekkür ediyorum.” dedi.

-“Onur mücadelemizi sonuna kadar vereceğiz”-

1957 Spor’un kapanmasına gönlünün razı olmadığını belirten Ülgen, şöyle konuştu:

“Ünyeliler biz sahaya çıktıktan sonra mutlaka bizim yanımızda olacaklardır. Bizim düşüncemiz bu yönde. Liderin 5 puan gerisinde olan Ünye 1957 Spor kulübünün kapanmasına gönlümüz elvermezdi. Bu onur mücadelemizi sonuna kadar vereceğiz. Hiç kimseye şampiyon oluruz veya değişik anlamlarda şeyler söylemek istemiyoruz ama bizim olduğumuz yerde mutlaka başarı oluyor, hedef oluyor. Bunun için elimizden geleni yapacağız. İşimiz çok zordu giden birçok arkadaşımızı geri dönderdik. 4-5 gün sonra bir müsabaka var ve arkadaşlarımız yeşil-beyaz forma için bizim yanımızda olsunlar. Bizi alkışlasınlar, bize destek versinler. Başka Ünyespor yok. Bir atılım yaptık, biz geriye kalem çekerek, geriyi hiç konuşmayarak, geride bırakmak istiyoruz. Bugün sahaya çıktık Ünye 1957 Spor’u yaşatacağız. Pazar günü oynanacak karşılaşma da Cumhurbaşkanımızın Ordu’ya gelişinden dolayı büyük bir ihtimal pazartesi oynanacak. Federasyonla yazışmalarımız devam ediyor.”

-“Ünye’nin gençleri ile başarı ile yolumuza devam edeceğiz”-

Ünye 1957 Spor Genel Sekreteri İrfan Tosun, taraftarların kendilerini yalnız bırakmamasını isteyerek,  “1957 Spor bugünlere zorluklar ve meşakkatle geldi. Netice itibariyle eski yönetim görevi bırakması ile yeni bir yönetim oluşması gerekiyordu. Bir takım arayışlara gidildi. Buna öncülük yapan Kaymakamımız Sayın Ümit Hüseyin Güney’e teşekkür ediyorum. Sayın Kaymakamımızın da gayretleri ile yeni yönetim oluşturuldu. Ünye 1957 Spor’un bu sürecinde sürece destek olan ve bugüne vesile olan Başkanımız Murat Ülgen’e teşekkür ediyorum. İnşallah Ünye’nin gençleri ile başarı ile yolumuza devam edeceğiz. 1957 Spor olması gereken yere gelecektir, bundan kimsenin şüphesi olmasın. Ünye ve taraftarlarımızın lütfen bizi yalnız bırakmasın.” diye konuştu.

-“Gelinen süreç tabi ki hoş bir süreç değil”-

Sportif Direktör Orhan İhtiyaroğlu, üzerlerine düşen görevi layıkıyla yapmaya çalışacaklarını ifade ederek, “Gelinen süreç tabi ki hoş bir süreç değil.  Sayın Kaymamamız sürece sahip çıktı ve Murat Ülgen’i bu işle sorumlu kıldı. Kalan oyuncular ve yapılan transferlerle ilgili sezon sonuna kadar bu takım devam edecek. Bu takım devam ederken de Ünye’mizin spora gönül veren büyüklerimizin ve taraftarlarımızın buna sahip çıkması gerekiyor. Biz üzerimize düşen görevi layıkıyla yerine getirmeye çalıştık, yine çalışacağız.” dedi.

-“Ünyelilere güzel bir takım izletmek istiyoruz”-

Teknik Direktör Çağlar Çakır, kendilerine verilen görevi ne iyi şekilde yerine getireceklerini belirterek,  “Bugün itibariyle sahaya indik. Gerçekten zor bir süreç ve 4-5 gün sonra ilk karşılaşmamızı oynayacağız. Elimizden geldiğince bize verilen bu görevi en iyi şekilde yerine getireceğiz. Ligin ikinci yarısında Ünye’ye, Ünyelilere güzel bir takım izletmek istiyoruz.” dedi.

Mürat Ülgen başkanlığında oluşturulan yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

“Genel Sekreter İrfan Tosun, As Başkan Mustafa Çakmakcı, Başkan Yardımcısı – Muhasip Ercan Yıldırım, Başkan Yardımcısı Hamza Alp, Tesislerden ve Dış İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Cengiz Çalık, Alt Yapı Sorumlusu Murat Özkaya, Salon Sporları Sorumlusu Cavit Aslan, Üye Muhammet Kışla…

Teknik kadro ise şu isimlerden oluştu:

“Sportif Direktör Orhan İhtiyaroğlu, Teknik Direktör Çağlar Çakır, Yardımcıları Mehmet Dönmez, Cihan Özal ve Bünyamin Yılmaz, Kaleci Antrenörü Ümit Bacacı.”

Devre arasına girildikten sonra takımdan ayrılıp geri dönen futbolcular:

“Erhan Kestir, Devran Çamurdaş, Reha Yaylı, Ahmet Balcancı, Aydın Çetin, Kaleci Mustafa Talha Özbay.”

Transfer edilen futbolcular:

“Yomraspor’dan Sefa Genç, Gebzespor’dan Berk Altın Kaya, Atakum Belediyespor’dan Yusuf Güleryüz.”

Telif Hakkı © 2019 SPOR AKSİYON-ORDU'DA SPORUN EN ETKİLİ ADRESİ. Tüm Hakları Saklıdır. Kullanim Kosullari:Iceriklerin kopyalanmasi, web ve basili yayinlar uzerinden yayinlanmasi izne tabiidir. Kaynak gostermek kosulu ile yayinlamak serbesttir.SPOR AKSIYON. Joomla!, GNU/GPL lisansı ile dağıtılan bir Özgür Yazılımdır.