Wednesday, Jan 29th

Son Gncelleme:07:06:45 PM GMT

SPOR AKSIYON'DASINIZ:

Ligden çekilen Ünye Bayan Basket Takımı’na Fatsa’dan davet

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 4
ZayıfMükemmel 

Ünye bir değerini daha ilgisizlik sonucunda kaybetti. Bu yıl ilk kez Bölgesel Lig’e çıkma başarısı göstererek, mücadele etmeye başlayan Ünye bayan Basket Takımı yaşadığı maddi imkansızlıklar karşısında yetkililerden destek görememesi üzenine ligden çekilme kararı aldı.

 

Takım bu kararını, Türkiye Basketbol Federasyonu’na 15 Ocak 2008 tarihinde yazılı olarak bildirdi.
Bölgesel Lig’de mücadele eden Ünye Bayan Basketbol Takımı, Ünyeli yetkililerin sahip çıkmaması üzerine ligden çekilme kararı aldı. Ünye Bayan Basket Takımı Karadeniz Bölgesi’nde bölgesel ligde mücadele eden tek bayan takımıydı.
Türkiye’de İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana’dan sonra adı sıraya giren Ünye Bayan Basket takımına Fatsa Kaymakamlığı’nın talip olduğu iddia edildi.


Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Takım Antrenörü Şenol Yerlikaya şunları söyledi: “Maddi imkansızlıklar nedeniyle takımımız ortada kaldı. Bu sezon  lige çıkmıştık ve büyük bir azim ve heves vardı. Bu çocuklar bizim alt yapı çocuklarımız. 10 yıldır basketbol takımlarımız Karadeniz’deki bütün takımları yeniyor. Sınırlarımız içine Sakarya ve Bolu’yu aldık. Sakarya’yı da yendi bu çocuklar. Türkiye’de İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana’dan sonra Ünye Basketbol geliyor. Biz okul ve kulüp olarak Türkiye’de basketbolda çok üst düzeydeyiz. Bizim bu sene Ünye Basketbol yıldız bayan takımımız Türkiye yarı finallerine yaptığı başarılarla direk katılma hakkı kazandı. Ünye Basketbol camiası olarak Ünye’deki kurum ve kuruluşlara sivil toplum örgütlerine dargın ve de kırgınız. Hiç destek vermediler. Sonuç olarak bu kadar büyük bir ilçenin 20 milyar gibi küçük bir parayla, 3. lig minik, küçük, yıldız, genç kız erkek olmak üzere 8 takım bölgesel ligle beraber 9 takım Ünye’nin spor alanında ki bütün faaliyetlerini desteklemiş olacaktı. Ünye bize sırt çevirdi, yalnız bıraktı.”

Ligden çekilme kararı alan Ünye Bayan Basket Takımı’na Fatsa Kaymakamlığı’nın talip olduğu iddia edildi. Fatsa Kaymakamlığı bu isteğini gerçekleştirmek için yaptığı görüşme sonrasında Kulübün Fatsa’ya devrini istedi. Ancak devir işlemlerine geçildiği sırada Kaymakamlığın vazgeçtiği öğrenildi. Vazgeçme kararında Ünyeli siyasilerin etkili olduğu, bunu Ünye kamuoyuna anlatmakta zorlanacakları için bu işten vazgeçmeleri istendiği iddiası gündeme geldi.

ÜNYE KENT
 

Telif Hakkı © 2020 SPOR AKSİYON-ORDU'DA SPORUN EN ETKİLİ ADRESİ. Tüm Hakları Saklıdır. Kullanim Kosullari:Iceriklerin kopyalanmasi, web ve basili yayinlar uzerinden yayinlanmasi izne tabiidir. Kaynak gostermek kosulu ile yayinlamak serbesttir.SPOR AKSIYON. Joomla!, GNU/GPL lisansı ile dağıtılan bir Özgür Yazılımdır.