Wednesday, Sep 18th

Son Gncelleme:05:27:03 PM GMT

SPOR AKSIYON'DASINIZ:

Rahvan At Yarışları nefes kesti

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfMükemmel 

Ünye Belediyesi tarafından Ramazan etkinlikleri kapsamında geleneksel olarak düzenlenen Rahvan At Yarışlarının Günpınarı Belediye Binicilik Tesisleri’ndeki koşusu nefesleri kesti.

 

Ünye’de geleneksel ramazan etkinliklerinin finali Rahvan At Yarışlarıyla sona erdi.

Günpınarı Mahallesi Belediye Binicilik Tesisleri’nde gerçekleştirilen ve 9 ayrı kategoride yapılan yarışlara çevre il ve ilçeler de dâhil olmak üzere çok sayıda katılım oldu. Sporseverlerin yoğun ilgi gösterdiği yarışlara katılım yüksek oldu.

Yarışlarda en büyük ilgiyi yerli dörtnal yarışı görürken, izleyenler son derece zevkli ve çekişmeli bir yarış izledi. Yarışların sonunda dereceye girenlere kupları verilirken, toplamda 25 Bin TL’de para ödülü dağıtıldı.

Başkan Çamyar: "Ramazan'ı dolu dolu geçirdik"

Yarışmalar sonunda bir konuşma gerçekleştiren Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, sosyal belediyeciliğin imkanlarını kullanarak ilçede 30 gün boyunca Ramazan ayını dolu dolu geçirdiklerini söyledi.

Rahvan at yarışlarının da Ünye’de geleneksel hale geldiğini ifade eden Başkan Çamyar, atların Türk tarihi ve kültüründe önemli bir yere sahip olduğuna vurgu yaparak şunları söyledi:

“At, Allah'ın bir nimeti, şefkatle yaklaşılması gereken bir hayvandır. Tarihte atla tanışan ve kaynaşan toplumlar gelişmiş ve geniş coğrafyalara hükmetmiştir. Tarih boyunca insanoğlunun serüvenine, at kadar ortak ve şahit olan başka bir canlı yoktur” dedi.

Çamyar, konuşmasının sonunda Belediye Binicilik Tesisleri’nin spor kompleksi haline getirileceğini de sözlerine ekledi.

Rahvan At Yarışlarında dereceye giren yarışmacılar ve kategorileri şu şekilde oldu:

Baş: 1. Salim İleri, Başaltı: 1. Fevzi Keskin, Büyük Orta: 1. Murat Maraşlı, Küçük Orta: 1. Atilla Özgen, Deste: 1. Bahri Çat, İkili Tay: 1. Erdal Memiş, Üçlü Tay: 1. Zekeriya Dikbıyık, Dörtlü Tay: 1. Atilla Özgen, Yerli Dörtnal: Mustafa Eribol.

Telif Hakkı © 2019 SPOR AKSİYON-ORDU'DA SPORUN EN ETKİLİ ADRESİ. Tüm Hakları Saklıdır. Kullanim Kosullari:Iceriklerin kopyalanmasi, web ve basili yayinlar uzerinden yayinlanmasi izne tabiidir. Kaynak gostermek kosulu ile yayinlamak serbesttir.SPOR AKSIYON. Joomla!, GNU/GPL lisansı ile dağıtılan bir Özgür Yazılımdır.