Wednesday, Jan 29th

Son Gncelleme:07:06:45 PM GMT

SPOR AKSIYON'DASINIZ:

YERLİKAYA: “OKÇULUK AYNI ZAMANDA BİR TURİZM FAALİYETİDİR”

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfMükemmel 

Ünye Bedensel Engelliler Spor Kulübü Başkanı Nihat Yerlikaya basına yaptığı açıklamada, Kulüp Sporcusu Meryem Yazıcı’nın Milli Takım elemelerine girmeye kazandığını söyleyerek, bunun gururu verici olduğunu dile getirdi.

 

Başkan Yerlikaya, kulübün faaliyetlerinden de bahsettiği açıklamasında, Okçuluk sporunun önemine vurgu yaptı.

- “Sporcumuz İnşallah İyi Bir Başarıyla Dönecek”

İlk olarak Kulüp Sporcusu Meryem Yazıcı’nın elde ettiği başarıyla ilgili konuşan Yerlikaya, “Türkiye Okçuluk Federasyonu’nun faaliyet takviminde yer alan 2018 Aralık ayında yapmış olduğumuz salon Türkiye şampiyonasında ilk 16’a giren sporcularımıza Milli Takım seçmelerine davet ettiler. Ünye’de Ünye Bedensel Engelliler Spor Kulübü sporcumuz Meryem Yazıcı kardeşimiz, ülke genelinde ilk 16’a girerek Milli Takım seçmelerine girmeye hak kazandı. Sporcumuz hem Ordu’da hem d bölgede tek. İnşallah iyi bir dereceyle dönecek. 4-5-6 Ocak tarihlerinde Samsun’da Okçuluk Tesisleri’ndeki müsabakada yer alacak sporcumuz. Türkiye’nin en iyileri bu üç gün orada olacak. Biz de en iyilerden biriyiz şuan.” dedi.

Okçuluk sporunda Ünye’nin bir marka olduğunu dile getiren Kulüp Başkanı Nihat Yerlikaya, “İnşallah kızımız ilk 8’e girdiğinde ve Milli Takıma adını yazdırdığında kulübümüzün çehresi daha da değişecek. Çünkü geçtiğimiz günlerde bir Türkiye üçüncülüğü geldi. Bunun peşinden Milli Takım gelirse, Kulübümüz okçulukta tam anlamıyla bir marka olmuş olur.” dedi.

- “Bölge Genelinde Ciddi İşler Yaptık”

Okçulukta bölgede ciddi işler yapan bir kulüp haline geldiklerini söyleyen Yerlikaya, “Türkiye’nin en iyi salonlarından biri bizde. Çok ciddi çalışıyoruz, çok ciddi sporcularımız var. Şuan daha çok genç ve çocuklarımıza yöneliyoruz. Bu çocuklarımız için kurslarımız açıldı ve antrenörlerimizle birlikte İnşallah 2019 yılında daha büyük başarılar elde edeceğiz. Bu arada belirtmekte fayda var ki sporcularımız da yarı antrenör sayılır. Samsun’da ve Antalya’da yapılacak olan müsabakalara çok ciddi anlamda hazırlanıyoruz. İnşallah daha başarılı bir hale geleceğiz.” ifadelerini kullandı.

- “Okçuluk Önemli Bir Turizm Faaliyetidir”

Ünye’nin marka şehir olma yolunda ilerlediği şu günlerde Okçuluk sporuyla buna katkı sunduklarının altını çizen Başkan Nihat Yerlikaya, “Neden Antalya’da ve Samsun’da yapılıyor bu okçuluk müsabakaları dendiğinde, herkes konuyu uyanmış. Bu bir turizm aynı zamanda. Okçuluk diğer sporlardan çok farklı bir turizm alanı aslında. Antalya’ya gittiğimizde uluslararası yarışmaya dünyanın her yerinden gelen var. Biz bunu Ünye’de yapabiliriz. Ünye’nin bunu gerçekleştirecek potansiyeli de var. Sadece konaklama sıkıntımız var gibi görünüyor ama bunu Fatsa ile birlikte ortaklaşa aşabiliriz. Büyüklerimiz de bize sahip çıkarsa biz Ünye’ye çok ciddi bir müsabaka alırız. Okçuluk Federasyonu Başkanı bölgemizin insanı Fatsalı ve Ünyeli. İstediğimizi alabiliyoruz ama büyüklerimizin arkamızda durması lazım. Bu müsabakayı buraya getirebilirsek Ünye ekonomisine 15 gün çok ciddi bir katkı sağlamış oluruz. Bu da turizm için bir katkıdır. Okçuluk bir günlük değil en az 5-6 günlük yarışmadır.” diye konuştu.

- “Kanal İstanbul Ne Kadar Önemliyse, Ünye’de Engelsiz Kamp O Kadar Önemlidir”

Kulüp olarak bugüne kadar İçişleri Bakanlığı’nda 3 tane proje geçirdiklerini söyleyen Yerlikaya, “İlk projemiz, ‘Biz de varız’, ikinci projemiz ‘Bizimle spor yapar mısın?’, şuan devam eden projemiz ise; ‘Engelsiz objektifler’ projesidir. Biz doğru şeyler yapıyoruz. Doğru şeyler yaptığımız için de artık dünyaya açılmak istiyoruz. Şuanda da Ünye’de bir Engelsiz Yaşam kampı yapma derdindeyiz. Projemiz şuan çizim aşamasında. Sayın Kaymakamımız Ümit Hüseyin Güney, yer tahsisi konusuna da başlandı. Belki de Türkiye’nin en güzel engelsiz yaşam kamplarından biri olacak. Bu olmazsa olmazdır. Kanal İstanbul Projesi ne kadar önemliyse Ünye’de Engelsiz Kamp bu kadar elzem ve önemlidir.” dedi.

Kaynak: http://gazeteokuyorum.org

Telif Hakkı © 2020 SPOR AKSİYON-ORDU'DA SPORUN EN ETKİLİ ADRESİ. Tüm Hakları Saklıdır. Kullanim Kosullari:Iceriklerin kopyalanmasi, web ve basili yayinlar uzerinden yayinlanmasi izne tabiidir. Kaynak gostermek kosulu ile yayinlamak serbesttir.SPOR AKSIYON. Joomla!, GNU/GPL lisansı ile dağıtılan bir Özgür Yazılımdır.