Wednesday, Jan 29th

Son Gncelleme:07:06:45 PM GMT

SPOR AKSIYON'DASINIZ:

Ünyeli Seda 2. kez Dünya Şampiyonası’nda..

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfMükemmel 

Sanda (dövüş) kategorisinde geçtiğimiz yıllarda Dünya, Avrupa ve Balkan Şampiyonu olan Ünyeli sporcu Seda Kargoğlu, 2. kez dünya şampiyonasına katılıyor.

 

Uluslararası (IWUF) Wushu Federasyonu’nun 2016 yılı faaliyet programında yer alan Wushu Genç Bay-Bayan Dünya Şampiyonası, Bulgaristan’ın Burgaz şehrinde 25 Eylül- 3 Ekim tarihleri arasında düzenleniyor. Şampiyonaya Türkiye Wushu Federasyonu Sanda (dövüş) kategorisinde 5 erkek, 3 bayan sporcu ile katılıyor.

Genç bayanlar kategorisinde Ünyeli sporcu Seda Kargoğlu, 48 kiloda ilçemizi, ilimizi ve ülkemizi temsil edecek. Ünye Dövüş Sanatları Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu da olan ve geçtiğimiz yıllarda Dünya, Avrupa ve Balkan Şampiyonu olmuş olan milli sporcumuz Seda Kargoğlu, wushu branşında Avrupa ve Balkan şampiyonu olduktan sonra, Dünya şampiyonluğunda da mücadele edecek.

15-24 Şubat 2016 tarihleri arasında Antalya ilinde yapılan Alt ve Üst  genç bay-bayan Türkiye Şampiyonası’nda ilimizi temsil eden Seda 52 kg. genç bayanlarda Türkiye Wushu Federasyonu’nun  15 Temmuz’dan başlayan İzmir, Bolu ve Sakarya’da Federasyonun düzenlediği kamplara davet edilip, bu kamplarda çok çalışıp, elemelerden geçip federasyonun ve milli takım çalıştırıcılarının isteği doğrultusunda  Wushu Dünya Şampiyonasına Milli Takımımızı temsil etmeyi hak kazandı.

- 5 yılda 300’ü aşkın madalya getirdi -

Ünye Dövüş Sanatları Gençlik ve Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Selami Kurtı; sporcuyu tebrik ederek, şu açıklamayı yaptı:

“Seda kızımız Antrenörümüz Kenan Balcıoğlu yönetiminde 2012 yılında kulübümüze spor hayatına başladı. Wushu – Boks –Muaythai ve Kickboks spor dallarında inanılmaz bir başarı grafiği yakaladı. 3 kez milli takımda yer alıp Dünya –Avrupa ve Balkan şampiyonu oldu. Ordu ilimize ve Ünye’mizi gururlandırdı. Seda’ya verilen emekler hiç boşa gitmedi. Kulübümüz 5 yıl içinde 300’ü aşkın madalya ve 13 milli sporcu bu şampiyonayla 14. millilik Ordu ilimize ve Ünye’mize gelecek olması bizleri onurlandırdı.

- Milli Sporcu Seda Kargoğlu’nun öne çıkan dereceleri -

2012 yılı Kick Boks Türkiye Şampiyonu (yıldız bayan), 2013 yılı Wushu Türkiye Şampiyonu (Alt genç bayan), 2013 yılı Wushu Avrupa Şampiyonu (Romanya /Bükreş), 2014 yılı Muaythai Türkiye Şampiyonu (Genç bayan), 2014 yılı Muaythai Dünya şampiyonu- Malezya/Longkawi, 2015 yılı  Wushu Türkiye Şampiyonu (Genç bayan), 2015 yılı Wushu Balkan Şampiyonu- Yunanistan/ Atina, 2016 yılı Boks Türkiye ikincisi (Genç bayan), 2016 yılı Wushu Türkiye Şampiyonu (Genç bayan), 2016 yılı Wushu Dünya Şampiyonası Bulgaristan/Burgaz.

Ünye Dövüş Sanatları Gençlik ve Spor Kulübü Baş Antrenörü Wushu 4. Kademe Baş Antrenör, 5. Duan, Uluslararası Hakem Kenan Balcıoğlu, sporcusu Seda Kargoğlu’nu tebrik ederek başarılar diledi.

Balcıoğlu, şunları söyledi:

“Kulüp disiplinimize yapılan gerçek çalışmalarıyla akıttığı terle hedeflerine bizimde yardımlarımızla emin adımlarla ilerliyor. Bir eğitimci olarak her zaman en iyisini sunduk ve devam ediyoruz. Onun  içindir ki Ünye’mize de “BİZ DAHA İYİSİNİ YAPANA KADAR EN İYİSİ BİZİZ” diyerek başta Ordu İlimizde görevine başladığından bu yana ilimiz sporcuları ve gençliğine büyük hizmetler veren, her zaman yanımızda olan amatör spor dallarında birçok büyük organizasyonları alıp ev sahipliği yapan şuanda devam eden Avrupa Boks Şampiyonasına ev sahipliği yapan ve hep yanımızda olan Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüze Sayın Mustafa Genç’e  bizlere spor yapma imkanı sunan çok kıymetli Ünye  Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürüme Sayın Aydın Kuyumcu’ya spor yapmalarına destek veren öğrencilerinin hep yanında olan Arif Nihat Asya Teknik ve Mesleki Anadolu Liseli Müdürü Ayşe Akyol’a, Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve Yönetim Kuruluna sonsuz teşekkür ederim.”

Telif Hakkı © 2020 SPOR AKSİYON-ORDU'DA SPORUN EN ETKİLİ ADRESİ. Tüm Hakları Saklıdır. Kullanim Kosullari:Iceriklerin kopyalanmasi, web ve basili yayinlar uzerinden yayinlanmasi izne tabiidir. Kaynak gostermek kosulu ile yayinlamak serbesttir.SPOR AKSIYON. Joomla!, GNU/GPL lisansı ile dağıtılan bir Özgür Yazılımdır.