Sunday, Sep 24th

Son Gncelleme:07:28:04 PM GMT

SPOR AKSIYON'DASINIZ:

Ünyespor alt yapısının yıldızları-2: Nuh Fırıncı

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 6
ZayıfMükemmel 

Ünyespor alt yapısında yıldızı parlayan genç futbolculardan stoper Nuh Fırıncı üstün futbol kabiliyeti ve oyun bilgisi ile şimdiden profesyonelliğe aday bir futbolcu.


Futbola 13 yaşında ilköğretim okulu sıralarında okurken Beden Eğitimi Öğretmeninin tavsiyesi ile başlayan ve Ünyespor’da ilk lisanlı futbola adımını atan Nuh Fırıncı stoperde usta futbolcuları aratmayan özellikleri ile yeşil-beyazlı kulübün parlayan yeni yıldızlarından biri oldu. Özellikle hava hakimiyeti ve üstün top kullanma tekniği, topu oyuna sokma becerisi ile ön plana çıkan Nuh, bu sezon U-16, U-17 ve U-19 takımlarında savunmanın adeta sigortası oldu. Fiziki mücadelesi ile rakip forvetleri yıpratan, onlara adım attırmayan genç futbolcu sağ ayağını da çok etkili kullanma becerisine sahip. Duran topları da etkili kullanan Nuh, rakip kalelere gönderdiği sert ve isabetli şutları ile de ön plana çıkıyor. Son derece sakin ve soğukkanlı oynayan genç futbolcu aynı zamanda telaş ve panik yapmadan çabukluğuyla da Ünyespor alt yapı hocalarının takdirini kazanıyor.

Ünyespor alt yapısının en başarılı futbolcularından biri olan Nuh Fırıncı 1996 Akkuş doğumlu ve 5 yıldır yeşil-beyazlı kulüpte forma giyiyor. Futboldan beklentilerinin çok büyük olduğunu ifade eden genç futbolcu “Futbol benim için artık bir yaşam tarzı oldu. İleride mutlaka Ünyespor’da forma giymek istiyorum. Önceliğim kulübümde kendimi ispatlamak. Alt yapıda hocalarımız Arif Bacacı, Harun Ocakdan ve Cihan Koyun bizim için ellerinden geleni yapıyorlar. Onların bize olan inancını boşa çıkarmamak için çok çalışıyorum. Futbol bir takım oyunu olmasına rağmen bireysel anlamda da kendi yeteneklerimiz ölçüsünde sahada elimden gelenin en iyisini yapmak istiyorum. Kendime çok güveniyorum. Başarımızda hocalarımızın emeği ve katkısı büyük. Onlara bizlere verdikleri emek için de teşekkür etmek istiyorum” şeklinde konuştu.

SPOR AKSİYON

Telif Hakkı © 2017 SPOR AKSİYON-ORDU'DA SPORUN EN ETKİLİ ADRESİ. Tüm Hakları Saklıdır. Kullanim Kosullari:Iceriklerin kopyalanmasi, web ve basili yayinlar uzerinden yayinlanmasi izne tabiidir. Kaynak gostermek kosulu ile yayinlamak serbesttir.SPOR AKSIYON. Joomla!, GNU/GPL lisansı ile dağıtılan bir Özgür Yazılımdır.