Tuesday, Sep 19th

Son Gncelleme:06:46:28 PM GMT

SPOR AKSIYON'DASINIZ:

Hazar Ürer, Trabzon alt yapısında çalışmalara başladı

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 8
ZayıfMükemmel 

Osman Çakın'ın Arena futbol okulundan yetiştikten sonra Trabzonspor alt yapı seçmelerinde yaklaşık 300 minik futbolcuyu geride bırakarak bordo-mavili takımın alt yapısına seçilen Hikmet Hazar Ürer bordo-mavili takım alt yapı takımında çalışmalarına başladı.

 

Bordo-mavili kulüp alt yapı takımında çalışmalara başlayan Hikmet Hazar Ürer, bu sezon yeni takımıyla kendi yaş gurubunda forma giyecek. Santrafor bölgesinde görev yapan futbolcu için çok ümitli olduğunu söyleyen Osman Çakın, "Seçmelerde başarılı olarak Trabzonspor alt yapısında futbol oynama hakkı kazanan Hazar gerçekten çok yetenekli bir futbolcu. Önünde yeteneklerini geliştirmesi için uzun bir zaman var. Futbolcumuza kendi futbol okulumuzda gerekli ön alt yapıyı zaten kazandırdık. Bundan sonrası tamamen Trabzonspor alt yapısı hocalarının elinde. Hazar'ın iyi bir futbolcu olacağından eminim. Yetenekleri ve becerileri üst düzey olan Hazar burada da kendini ispatlayacak diye düşünüyorum. Hazar Trabzonspor için bir kazanç. Trabzonspor da Hazar için kendini geliştirebileceği en iyi kulüplerden bir tanesi. Ümit ederim ki Hazar burada futbolu ile sivrilecektir" dedi.


Forvet hattında oynayan ve iki sezondur Ordu U-13 Liginde parmak ısırtan futbolu ile göz dolduran Hikmet Hazar Ürer, 2000 doğumlu futbolcuların katıldığı Trabzon alt yapı seçmelerinde başarılı olan 3 futbolcu arasına girmeyi başarmıştı. Osman Çakın'ın talebesi Hazar Trabzonspor Akademisi Alt Yapı Tesislerinde 3 gün süren seçmelerde gösterdiği başarılı futbolu ile Bordo-mavili kulübün alt yapı hocalarının gözüne girmeyi başararak bordo-mavili kulübün alt yapısında oynama hakkını kazanmıştı.

 SPOR AKSİYON

 

Telif Hakkı © 2017 SPOR AKSİYON-ORDU'DA SPORUN EN ETKİLİ ADRESİ. Tüm Hakları Saklıdır. Kullanim Kosullari:Iceriklerin kopyalanmasi, web ve basili yayinlar uzerinden yayinlanmasi izne tabiidir. Kaynak gostermek kosulu ile yayinlamak serbesttir.SPOR AKSIYON. Joomla!, GNU/GPL lisansı ile dağıtılan bir Özgür Yazılımdır.