Tuesday, Sep 19th

Son Gncelleme:06:46:28 PM GMT

SPOR AKSIYON'DASINIZ:

Orduspor'da Bir Yıldız Adayı

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfMükemmel 

Ünyespor'un alt yapısında yetişen yetenekli bir kaç oyuncudan biriydi. Alt yapıdayken oynadığı futbol onu bir yıldız adayı yapmaya yetiyor ve artıyordu. O artık harika tekniği sayesinde Bank Asya 1.Lig'de ve geleceğin yıldız futbolcularından olma yolundaki basamakları emin adımlarla ve hızlıca çıkıyor. Kim mi?

 

İşte, Murat Kefeli...

1988 Ordu Çaybaşı doğumlu. Futbola 2003 yılında Ünyespor alt yapısında başladı. Geçtiğimiz sezona kadar Ünyespor forması giydi. Ünyespor 2.Lig B Kategorisinde mücadele ettiği sezonda A takıma yükseldi. Şanssız bir şekilde 3.Lige düşen Ünyespor'da oynadığı futbol ile bir çok kulübün dikkatini çekti. Yüksek teknik kapasitesi, top ile hızlı ve çabukluğu onun kalitesini gözler önüne serdi. Bu yetenekleri sayesinde bir çok kulübün onu tribünlerden izlediğine şahit olduk defalarca. Ve transfer listelerinin başında olduğu bir sırada Bank Asya 1.lig ekibi Orduspor Kefeli'yi 2011 yılına kadar mor-beyaz renklere bağlayan sözleşmeyi yaptı onunla.

Murat Kefeli'yi Ünyespor alt yapısında oynadığı günlerden beri takip ederim. O dönemde Ünyespor alt yapısı, yönetici Ahmet Yıldıran ve Alt Yapı Sorumlusu Teknik Direktör Arif Bacacı'nın birlikte yaptıkları titiz çalışmalar sonrasında bir çok yetenekli genci bünyesinde toplamıştı. Hepsi yetenekliydi ve gelecek vaad ediyorlardı. Bugün kü Ünyespor yönetiminde de görev yapan Ahmet Yıldıran ve Boluspor'dan, Kocaelispor'dan, Eskişehirspor'dan tanıdığımız A Milli Takıma kadar yükselmiş bir futbolcu olan, futbolu başladığı Ünyespor'da bırakan ve yine bugünlerde alt yapının başında Mehmet Dönmez ile birlikte tekrar eski günleri getirmeye çalışan Teknik Direktör Arif Bacacı o günlerde okul takımlarının dahi maçlarını izleyerek yetenekli futbocuları kulübe kazandırmak için ellerinden geleni yapıyorlardı. İşte, Murat Kefeli de o dönemlerin meyvesi bir futbolcuydu. Ben, şahsen Ünyespor maçlarına gittiğimde Kefeli'yi seyretmeye gidiyorum derdim. Her izlediğimiz Ünyespor karşılaşmalarında Murat Kefeli'yi konuşur olduk. Onun tekniği seyir zevki veren bir özellikteydi ki zaten benim gibi yalnızca futbol izlemeye gelenler bu zevkten Murat Kefeli sayesinde mahrum kalmadık.

Bank Asya 1.Lig'de Orduspor forması giyen Murat Kefeli, Yücel İldiz'in takımın başına gelmesiyle birlikte ilk onbirde sahaya çıkmaya başladı. Orduspor'da İldiz klasiği başlamıştı artık. Öteden beri genç yetenekleri takıma kazandırmayı alışkanlık haline getiren ve bu yetenekli gençlere formayı vererek onlara özgüven kazandıran Yücel Hoca, Murat Kefeli'ye de özgüven aşılayarak takıma kazandırdı. Kasımpaşa maçına kadar bir kez Diyarbakırspor'a karşı forma şansı bulan Murat Kefeli, mağlup oldukları Kasımpaşa maçından başlayarak son 7 haftadır takımında forma şansı buldu. Her karşılaşmasında tribünleri tıklım tıklım dolduran Orduspor seyircisi Murat'ı keşfetmekte gecikmediler. Taraftar artık Murat Kefeli'nin yeteneklerinin bilincinde ve onun göz zevki veren tekniğini Onu tribünlere davet ederek ödüllendiriyordu.

www.sporaks.com olarak Murat Kefeli'yi sizler için gittik, gördük ve konuştuk. Orduspor Tesislerinde bir süre sohbet ettik. Bank Asya 1.Lig'de ve Orduspor'da oynamaktan çok gurur duyduğunu ve mutlu olduğunu söyledi bize. Yücel İldiz Hocasına ayrıca teşekkür ediyor. Onun verdiği formaya layık bir performans sergilemek için elinden geleni yapacağını, bu şansı çok iyi kullanacağını, yeteneklerine güvendiğini söylerken de kendinden gayet emindi. Takıma uyum konusunda sıkıntı yaşamadığını, taraftarın ilgisinin kendisini memnun ettiğini, bu ilginin onda oynama iştahını artırdığını söyledi.

Ünyespor'da oynadığı dönemde kendisi hakkında zayıf ve çelimsiz yakıştırmalarının doğru olmadığını söyleyen Murat Kefeli, oyuncu olarak rakiple ikili mücadelelere girmekten ziyade top kullanmayı ve topla oynamayı tercih ettiğini, sahada kaldığı süre içerisinde en ufak yorgunluk belirtisi hissetmediğini söyledi. Taraftarın kendisine olan ilgisinden memnun olduğunu ve taraftarın kendisini yıldız adayı olarak nitelendirmelerini boşa çıkarmayacağını sözlerine ekledi.

Süper Lig ile ilgili düşüncelerini öğrenmek istediğimizde, önceliğinin Orduspor'u Süper Lig'e taşımak olduğunu, Süper Lig'e transferi söz konusu olursa 4 büyüklerden ziyade Anadolu kulüplerinde oynamayı tercih edeceğini, futbol tecrübesi kazandıktan sonra 4 büyükleri düşünebileceğini anlattı. 4 Büyüklerde oynamanın her futbolcunun hayali olduğunu, kendi hayalinin ise Milli Takımda oynamak olduğunu söyledi.

Ünyespor hakkında da konuştuk Murat Kefeli ile...

Yetiştiği kulübü Ünyespor'u iyi takip ettiğini, oradaki takım arkadaşları ile zaman zaman görüşerek onlara başarı dilediğini söyleyen Murat Kefeli, Ünyespor'un son haftalarda aldığı başarılı sonuçlardan da mutluluk duyduğunu söyledi. Kefeli, futbolu başladığı kulüp Ünyespor'da bırakmak istediğini de sözlerine ekledi.

Murat Kefeli'ye futbol yaşantısında başarılar diliyoruz...

Haber-Röportaj: Muhammet KIŞLA

www.sporaks.com

SPOR AKSİYON-ORDU

Telif Hakkı © 2017 SPOR AKSİYON-ORDU'DA SPORUN EN ETKİLİ ADRESİ. Tüm Hakları Saklıdır. Kullanim Kosullari:Iceriklerin kopyalanmasi, web ve basili yayinlar uzerinden yayinlanmasi izne tabiidir. Kaynak gostermek kosulu ile yayinlamak serbesttir.SPOR AKSIYON. Joomla!, GNU/GPL lisansı ile dağıtılan bir Özgür Yazılımdır.