Wednesday, Jan 29th

Son Gncelleme:07:06:45 PM GMT

SPOR AKSIYON'DASINIZ:
Hata
  • JUser::_load: Unable to load user with id: 87

Bindiği Dalı Kesmek

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 1
ZayıfMükemmel 

Hani Nasrettin Hoca’nın o bildik hikayesi vardır ya;

            Bir gün Nasrettin Hoca bindiği dalı kesmeye çalışırmış, oradan geçen bir köylü “Hocam bindiğin dalı kesiyorsun, düşeceksin” demeye kalmamış Nasrettin Hoca kesti dalla beraber yere düşmüş.Devamını anlatmayayım isteriniz, çünkü yazacaklarım için burası önemli.

 

            Amatörlük gerçekten çok kutsaldır.Çünkü özün de özveri, fedakarlık ve samimiyet yatar.Profesyonelliğe hiç benzemez.Amatörün para ile işi gücü olmaz.Para işin içine girmişse o iş amatör olmaz.Amatörlükte kalleşlik olmaz, arkadan vurma olmaz, arkadan kuyu kazmak olmaz.Olursa amatörlük olmaz.amatörlükte dedikodu olmaz.Amatörlükte dostluk olur, arkadaşlık olur, düşeni kaldırmak olur, yarım ekmeği bölüşmek olur.Birlikte ağlayıp, birlikte gülmek olur.

            Ordu Amatör Ligi’nden bu yıl RIDVAN, MUHAMMET ve HÜSAMETTİN adında üç kardeşimiz Orduspor’a geldi ve Profesyonelliği tadıyorlar.

            Devre arası esnasında bu satırlardan endişelerimi dile getirmiş ve bu kardeşlerimizin önünün kesileceğini yazmıştım.Yanıldığımı görmeyi çok isterdim.Muhammet kayıplarda, Rıdvan yedek, Hüsamettin’in sonu ise zorunlu olarak rafta.

            Yücel Hoca; bu çocukları biz yoldan toplamıyoruz.Emek veriyoruz, sevgi veriyoruz, değer veriyoruz, değer katıyoruz ve Ordu futboluna sunuyoruz.Biraz cesaretli ol.Bu çocukların arkasında değil, yanında ol.Bak 3-5 maç oynadılar hemen Milli Takım’a çağırıldılar.

            Sen Malatya’dan 4 yiyebilecek bir takımın hocası değilsin.Ordu takımı da  Malatya’dan 4 yiyecek bir takım değil.Uyan artık.Bindiğin dalı kesme.Yoksa o dal ile birlikte aşağı düşersin.Sonra ağaç üzerine devrilirse seninle birlikte Ordu futbolu da kaybeder.Bırak artık profesyonelce düşünmeyi.Biraz da amatörce düşün.O siyahi futbolcu süzme Orta saha.Rıdvan’ı kesme uğruna onu getirip Stoper yapıyor ve Hüsamettin’in de ters kademeden gol yemesini sağlıyorsun.Ya bunun farkında değilsin.Ya da acemi diye Rıdvan’ı oynatmak istiyorsun.

            Gel bir gün Durugöl 1 Nolu’da maç bir maç izle de bu çocuklar ne şartlarda yetişiyor bir gör.Bizim ne çilelerle amatörlüğe hizmet verdiğimizi gör.bu çocuklar bizim için ne ifade ediyor, ancak o zaman anlarsın.Tabii senin için hava hoş.İşler kötü giderse istifa edersin.Ya da sözleşmen fes edilir çeker gidersin.Diğerlerinin yaptığı gibi.Ama geride bizler hancılar kalırız.Sen kervancı misali başka bir kulüpte çalışır durursun.

            Çok merak ederim.Bu profesyonel hocalar rızklarını kazandıkları şehirdeki amatör hocalarla ya da yöneticilerle toplantı neden yapmazlar?Neden hiç amatör maç izlemezler?

            Bir Hıdır Hoca kadar hiç olamadılar.Bir İlhan CAVCAV gerçeği Türkiye’mizde varken tenezzül edipte 200 metre yürümek zahmetinde bulunmadılar. Bence bunlar bal gibi BİNDİĞİ DALI KESİYORLAR.

            Bindiği dalı kesen birileri daha var. Hem de bu Ordu camiası içinde oldukça saygın yere sahip olan insanlar. Sayın Vedat Öz’ün de dediği gibi: “Herkes işini yapsın” kimse kendi işi olmayan ve başkasının işine karışmasın.

            Gazeteci tek taraflı yalan yanlış yazmasın, kurum başındaki kişi(?) taraftar gibi davranmasın, makam sahipleri o makamın ağırlığınca davranışlarına dikkat etsin. Yoksa bu Nasrettin Hoca misali “Bindiği dalı kesmek” olur ki dal ile beraber düşer. Artık zemin toprak mı olur, beton mu olur bilemem.

            Bir kumumda çok seslilik var diye o kuruma saldırmanın hem de sinsice saldırmanın hiçbir alemi yok. Tarafsız kalması gereken kurum ve kuruluşlar LÜTFEN TARAFSIZLIĞINIZI MUHAFAZA EDİNİZ. Bu hem sizlerin hem de Ordu sporu için çok daha hayırlı olacaktır.

            Bakın şimdi amatör futbol müsabakaları ile gençler müsabakalarında sonlara yaklaşılıyor. Yavaş yavaş düzenin şampiyon olanın ve play off’a kalanın belli olmaya başladığı bu haftalarda; kavgalar ve sonucunda da kırmızı kart ve cezalar çoğalmaya başladı.

            Böyle mücadeleler sonucunda oyunu kırmızı kart aldı diye o takıma ceza verildiği nerde görülmüş. Bir oyuncu hakeme küfretti diye veya hakeme fiili saldırıya teşebbüs etti diye o takıma da ayrıca ceza verildiği yada kin güdülerek hiç maçlarına hakemin çıkmadığı OLMAZ, değil mi Vedat Hocam.

            Bir kurum içinde sizlere; bizlere yakın arkadaşımız var diye herkese aynı mesafede olması gereken ve özellikle de şahsım tarafından gerçekten çok değer verdiğim (ki bunu laf olsun diye söylemiyorum) bir Müdürümüzün tarafsızlığını yitirdiğine, kim ne derse desin İNANMIYORUM.

            Bizleri yıllarca “Hepiniz bir tavanın balığıyız.” diye  kandırmışlar. Aslında o tavayı bir tutan varmış, o tavanın kendisi olan da varmış. O tavanın yağı da varmış. O tavada pişen balığı yiyen de varmış. Meğer o tavada pişen balık BİZMİŞİZ haberimiz yokmuş.

            Saygı ve sevgilerle…

DİĞER YAZILARI:

Kaos Üzerine-A.Haydar Demir

Our valuable member has been with us since Çarşamba, 29 Ocak 2020.

Telif Hakkı © 2020 SPOR AKSİYON-ORDU'DA SPORUN EN ETKİLİ ADRESİ. Tüm Hakları Saklıdır. Kullanim Kosullari:Iceriklerin kopyalanmasi, web ve basili yayinlar uzerinden yayinlanmasi izne tabiidir. Kaynak gostermek kosulu ile yayinlamak serbesttir.SPOR AKSIYON. Joomla!, GNU/GPL lisansı ile dağıtılan bir Özgür Yazılımdır.