Wednesday, Oct 24th

Son Gncelleme:05:53:59 PM GMT

SPOR AKSIYON'DASINIZ:

Dik durun, pes etmek yok!

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfMükemmel 

Zor bir deplasman olduğunu biliyorduk ve korktuğum başımıza geldi. Ancak bu iş burada bitecek mi yani, pes ettik mi diyeceğiz! Yok öyle şey… Asla öyle bir şey olamaz. Bu bize ders olsun deyip de sorumluluklardan kaçmak da yok.

 

Eti Lisesi Gençlikspor maçında üç farklı kazanmamıza rağmen futbol anlamında iyi bir sinyal vermediğimizi ifade etmiştim. Demek ki ne oluyor, böyle verileri asla pas geçmeyeceksin. O günkü sinyal iyi sinyal değildi. Ligi 10.Haftaya kadar namağlup getiren takım kötü bir takım olamaz. Ama oyuncu performanslarında yaşanan bireysel form düşüklüğü ve beraberinde bozulan takım oyunu Şarkışla maçı öncesinde sağlıklı bir analizi gerektiriyordu. Bu analiz ne kadar önemliydi? İşte bu kadar. Bunu takımda kim yapacak, tabii ki teknik ekip yapacak. Gerekli tedbirleri alacak.

Biz oraya beraberliğe değil kazanmaya gittik. Beraberliğin kaybetmekten farkı sadece 1 puan. Buna rağmen beraberlik muhtemel en yakın sonuçlardan bir tanesiydi, ancak böyle farklı bir yenilginin öncesini ve sonrasını iyi analiz etmek, sadece cümlelerle geçiştirmemek gerekir. Ortada bir kriz vardır, bu kriz sürecini de öncesinde olduğu gibi iyi yönetmek gerekiyor.

O gün maça giderken en çok iklim şartlarının hava durumunun lehimize olduğunu biliyor ve bunu bir avantaj olarak görüyorduk. O maça bu hafta sonu gitseydik, soğuk iklim şartlarından ve yüksek rakımın olumsuz etkilerinden yoğun şekilde bahsedebilirdik. Yine de yüksek rakımlı sahalarda bizim gibi deniz seviyesinde futbol oynamaya alışkın takımlar zorlanır. Bu gibi iklim ve rakım değişiklikleri için takım önceden çalışmalarını ona göre yapar.

Gelelim hakem konusuna; bunu gündeme getiren de benim. Allah aşkına bunun adı ayak oyunu değilse nedir? Bunun adı kepazeliktir, başka bir şey değildir. Samsun bölgesi hakemi bizim Atakum Belediyespor maçımız öncesinde oynayacağımız Şarkışla Belediyespor maçına ve-ri-le-mez, verilmemeliydi. Verildiğine göre bu atamayı yapanların niyetini sorgulamak boynumuzun borcudur. Hakem hata yapmıştır demiyorum. Aleyhte sahte bir penaltı çalıp deplasmanda oyuna demoralize başlamamıza neden olmuştur, demiyorum. Hatta elimizdeki son stoper oyuncusuna da kırmızı kart göstererek bir hafta sonra oynayacağımız Atakum Belediyespor maçında bizi stopersiz bırakmıştır da demiyorum.  Belki de hakem kararlarında haklıydı. Belki gördüğünü çaldı. Sonuca da etki etmemiş olabilir. Bu hakemin ismi bizde şaibeli olarak kalacak. Çünkü verilen hasar büyük. Maçta hakemin verdiği kararlar orada kalmadı. O maçta hakemin verdiği aleyhte kararlar Pazar günü oynayacağımız Atakum Belediyespor maçına yansıdı. Şimdi o hakemi de ateşe atmış olmadınız mı? Kim ne derse desin üzerimize bir oyun kuruluyor. Bu söylemlerimizden Atakum Belediyespor’u tenzih ederim. O güzide kulübün böyle adi hesaplar içinde olacağına asla ihtimal vermem.

Üzerimize oyun kuruluyorsa yönetim bunun üzerine gitmek zorundadır. Onun öncesinde takımda bozulan, yolunda gitmeyen bir şey varsa onun üzerine gidilmelidir. Kimse kimsenin sorumluluğunu üstlenmesin. İbrahim Yıldırım bu takımın hocasıdır, ortada kötüye giden ne varsa teşhisi de koyacak, gerekli tedaviyi de yapacak kendisidir.

Futbolculara gelince; siz bu formanın ağırlığını biliyor olmalısınız. Buraya kadar getirdiğiniz mücadelenize ve akıttığınız alın terinize sadakatiniz olduğunu biliyoruz. Toparlanın ve iyi bir takım olduğunuzu gösteriniz. Biz size olan inancımızı yitirmedik ki, siz de kendinize olan inancınızı yitirmiş olamazsınız. Ayağa kalkın, pes etmek yok, yılmak yok. Atakum Belediyespor maçı yeni bir başlangıç olsun. Bu zor anımızda mutlaka bu maçı kazanmalıyız. Size inanan ve güvenen bizleri mahcup etmeyiniz. Bizim mahcubiyetimiz sizin mahcubiyetiniz olur.

Ayağa kalk kaptan, başınızı dik tutun. Hepiniz bizim için çok değerlisiniz. Biliyoruz ki sahada yüreğini koymayan, canını dişine takmayan yok. Şimdi toparlanma zamanı. Şehir size inanıyor, güveniyor. Siz de kendinize inanın ve güvenin. Atakum Belediyespor maçı yeniden bir diriliş, yeniden bir başlangıç olsun.

Bu kulüp artık Ünye’ye mal olmuştur. Çünkü 10 haftada bu stad ortalama maç başına en kötü 5-6 bin sporsevere ev sahipliği yaptı. Yani Ünyeli sporseverlerin dahası taraftarın teveccühünü kazandı. Bu kulübü biz Ünyespor’un manevi mirası üzerine inşa etmedik mi? O halde, kim bu kulübün neresinden tutarsa tutsun Ünye’ye karşı sorumludur. Hepimiz sorumluyuz. Enerjimizi küçük hesaplara ve tartışmalara harcarken büyük sorumluluklarımızı kaçırmış oluruz. Hedefi büyük olan küçük hesaplarla uğraşmaz.

Muhammet KIŞLA

Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız

Our valuable member Muhammet KIŞLA-ANALİZ has been with us since Pazartesi, 07 Temmuz 2008.

Telif Hakkı © 2018 SPOR AKSİYON-ORDU'DA SPORUN EN ETKİLİ ADRESİ. Tüm Hakları Saklıdır. Kullanim Kosullari:Iceriklerin kopyalanmasi, web ve basili yayinlar uzerinden yayinlanmasi izne tabiidir. Kaynak gostermek kosulu ile yayinlamak serbesttir.SPOR AKSIYON. Joomla!, GNU/GPL lisansı ile dağıtılan bir Özgür Yazılımdır.