Tuesday, Jun 25th

Son Gncelleme:04:50:09 PM GMT

SPOR AKSIYON'DASINIZ:

Seni hep özleyeceğiz güzel insan…

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 1
ZayıfMükemmel 

Nasıl dünyaya doğmadan az önce bu dünyaya ait değilsek kısa ömrümüzün noktalanacağı andan itibaren terki diyar edeceğiz bu dünyadan. Doğumlar bizi sevindirip mutlu ettiği kadar ölümler de müteessir olmamıza neden olacaktır.

 

Uzun yıllar Ünyespor’a ve Ünye 1957 Spor’a masör olarak hizmet veren, Şaban Akbaş abimizi ahiret yolculuğuna uğurladık. Rabbim mekanını cennet etsin, günahlarını bağışlasın ve kabir azabından korusun. Biz onu gerçekten çok sevmiştik. Hele onunla her gün birlikte olan futbolcularımız onu bir abi, bir baba gibi gördüler. Bir insanın kendisini sevdirmesi onun ne kadar iyi vasıflara sahip olduğunun göstergesidir. Ünye’de sporcu sakatlığı yaşayan en küçüğünden en büyüğüne herkesin imdadına koştu. İşini, mesleğini çok seven Şaban Akbaş abimizi unutmamız mümkün değil. Şimdi statta oynayacağımız her maçta yedek kulübesinden sahaya fırlayacakmış gibi bekleyeceğiz kendisini. Özleyeceğiz, sohbetini arayacağız. Onunla şampiyonluklar yaşadık, tekrar şampiyonluklar yaşayacaktık. Ünyespor’un en iyi günlerinde olduğu kadar kötü günlerinde de o görevine sadık kaldı, belki evine ekmek götüremediği zamanlar oldu. Her şartta bu takımın ayrılmaz bir parçası oldu.

Ölümü yaratan Rabbim, her ölüme bir de sebep yarattı. Sebepsiz ölüm yok, lakin böyle bir ölüm hepimizi çok daha yaraladı.

Evinin önünde son görev için gittik, toplandık. Ünye 1957 Sporlu futbolcularımızın gözyaşlarına şahit olduk. Duygulandık, gözyaşımızı içimize akıttık. Şaban abimize son vazifemiz tabutuna omuz vermek ve onun için dua etmekti. Evinden meydana kadar son kez omuzladık. Kaptan Uğur Özvardar kardeşim çok duygulu bir konuşma yaptı. Şaban abisine son kez seslendi. Onunla geçirilen zamanın hatırasına sarıldı, onun için ellerini açıp dualar ettiler. Haklarını helal ettiler bizler de helal ettik.

Şimdi Van’da Ünyespor’un bir parçası var. Burada ise hatıraları her an bizimle olacak. Kendisini hep rahmetle anacağız.

Bu sezon Allah nasip etmedi, bir şampiyonluk görmek isterdi. İnşallah bunu gelecek sezon başarıp şampiyonluk kupasını da Van’a kadar götürüp kabri başına koymamız gerekiyor.  Nasip olursa inşallah gelecek sezon Şaban abi için oynayıp, onun adına, ona armağan edeceğimiz bir şampiyonluk yaşamayı ümit ediyoruz.

Ünye 1957 Spor son maçlarına onsuz çıkacak. Ama bütün futbolcularımız eminim kendisini yanlarında hissedecekler. Yere düşen Şaban abisi tedavi etmişçesine ayağa kalkacak.

Seni unutmayacağız güzel insan. Allah sana rahmetiyle muamale etsin inşallah. Mekanın cennet olsun. Geride bıraktıklarına sabırlar diliyoruz. Seni çok ama çok özleyeceğiz koca adam.

İnna lillahi ve inna ileyhi raciun….

Muhammet KIŞLA

Our valuable member Muhammet KIŞLA-ANALİZ has been with us since Pazartesi, 07 Temmuz 2008.

Telif Hakkı © 2019 SPOR AKSİYON-ORDU'DA SPORUN EN ETKİLİ ADRESİ. Tüm Hakları Saklıdır. Kullanim Kosullari:Iceriklerin kopyalanmasi, web ve basili yayinlar uzerinden yayinlanmasi izne tabiidir. Kaynak gostermek kosulu ile yayinlamak serbesttir.SPOR AKSIYON. Joomla!, GNU/GPL lisansı ile dağıtılan bir Özgür Yazılımdır.