Sunday, Sep 24th

Son Gncelleme:07:28:04 PM GMT

SPOR AKSIYON'DASINIZ:

Diyadin : Türk Futbolu Kendine Has Yönetim ve Sistem Oluşturmalı

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfMükemmel 

Orduspor Teknik Direktörü Metin Diyadin, Milli Takımımızın, Hırvatistan karşısında aldığı 3-0’lık mağlubiyetin ardından gündeme gelen ‘Yerli mi, Yabancı mı Teknik Direktör’ tartışmaları ile ilgili basın mensuplarının sorularını cevapladı.Orduspor Teknik Direktörü Metin Diyadin,   “Dün akşam talihsiz bir şekilde yenilmediğimizi, talihsiz yenilgi pozisyon üstünlüğü oyun üstünlüğü olurda duran top olsun yan top olsun o tür bir gol yersinizde o talihsiz yenilgi olur.  Dün bir tane gol pozisyonuna girmeden bir yenilgi oldu ki Hırvatistan sonuna kadar hak ederek galip geldi. Normal bir yenilgi oldu. Tabi bu tür sonuçların ardından klasik Türkiye de yerli hocamı yabancı hocamı diye otomatik men gündeme geliyor.  Ancak bu oyunun tek sorumlusu teknik adamsa o zaman istediğiniz kadar alın yerlisi yabancısı fark etmez. Bana göre ise yerli hoca her kez tarafından kabullenilirse yüzde olarak daha avantajlı. Yoksa çok büyük değişiklikleri ummak yeni teknik adamdan bu sistemde, bu düzede  çok zor” dedi.

Türk futbolunun aldığı başarıların tamamen duygusal olduğunu belirten Diyadin, Türk Futbolunun kendine has  yönteminin ve  sisteminin olmadığını belirti. Türk futbolunun Avrupa da oynayan oyuncusunun az olduğunu söyleyen Diyadin, Avrupa da bu rakamla oyuncular oynadığı sürece, hedeflerinin Avrupa da oynama gibi olmadığı sürece zor olacağını söyledi. Diyadin,  Türk futbolunun bu gün kötü ama 2014 Dünya kupasında iyi olabileceğini ve  her şeyimizin duygusal ve anlık başarımıza endeksli olduğunu vurguladı.

Maçların Anadolu da oynanması ile ilgili de Diyadin şunları söyledi:


“İstanbul çok farklı bir yer.  Galatasaray’ın Beşiktaş’ın rekabetinin ve Türk futbolunun sezon başında yaşadığı olaylar sonrasında liglerin bir tatsızlık, bir kaos içinde olduğu muhakkak bu liğlerede yansıyor zaten. Onun için İstanbulda oynanması şu ara doğru değil diye düşünüyorum.”

 

http://www.orduspor.org.tr

Telif Hakkı © 2017 SPOR AKSİYON-ORDU'DA SPORUN EN ETKİLİ ADRESİ. Tüm Hakları Saklıdır. Kullanim Kosullari:Iceriklerin kopyalanmasi, web ve basili yayinlar uzerinden yayinlanmasi izne tabiidir. Kaynak gostermek kosulu ile yayinlamak serbesttir.SPOR AKSIYON. Joomla!, GNU/GPL lisansı ile dağıtılan bir Özgür Yazılımdır.