Sunday, Sep 24th

Son Gncelleme:07:28:04 PM GMT

SPOR AKSIYON'DASINIZ:

Genç Mete Han, Samsunspor'da A Takım Yolunda!

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfMükemmel 

Ünyespor alt yapısında oynadığı dönemde gösterdiği üstün performansın ardından Lise öğrenimi için gittiği Samsun'da Kadıköyspor ile yolları kesişen ve burada oynadığı futbolla Samsunspor alt yapısına transfer edilen Ünyeli genç futbolcu Metehan Genç A takım yolunda.

 

Futbola 2009 yılında Ünyespor alt yapısında başladıktan sonra 3 yıl aralıksız olarak yeşil-beyazlı formayı giyen ve ardından da Samsun'da Spor Lisesi'nde öğrenimine devam eden Mete Han Genç, Kadıköyspor alt yapısında gösterdiği performansının ardından transfer olduğu Samsunspor'da artık A takım antrenmanlarına çıkmaya başladı. 1997 doğumlu genç futbolcu geçtiğimiz sezon ilk defa formasını giydiği Samsunspor'da Elit Akademi Ligi U-19'da 30 maçta attığı 10 golle dikkatleri çektikten sonra bu sezonda U-21 Liginde kırmızı beyazlı formayı başarılı bir şekilde giymeye devam ediyor. Şu ana kadar U-21 liginde 13 maça çıkarak 1 gol kaydeden genç yıldız Samsunspor teknik ekibinin gözünden kaçmadı ve A Takıma davet edilerek antrenmanlara çıkmaya başladı. Henüz profesyonel sözleşme yapılmayan ön libero oyuncusu Mete Han Genç, A takım ile antrenmanlara çıkarken U-21 liginde takımının başarısı için ter akıtmaya da devam ediyor.

Bugünlerde Samsunspor'da A Takım idmanlarında boy gösteren Mete Han Genç'in önümüzdeki sezon başında profesyonel yapılması ve gelecek sezon kırmızı-beyazlı takımda forma giymesi bekleniyor.

SPOR AKSİYON

Telif Hakkı © 2017 SPOR AKSİYON-ORDU'DA SPORUN EN ETKİLİ ADRESİ. Tüm Hakları Saklıdır. Kullanim Kosullari:Iceriklerin kopyalanmasi, web ve basili yayinlar uzerinden yayinlanmasi izne tabiidir. Kaynak gostermek kosulu ile yayinlamak serbesttir.SPOR AKSIYON. Joomla!, GNU/GPL lisansı ile dağıtılan bir Özgür Yazılımdır.