Monday, Jul 22nd

Son Gncelleme:05:26:51 PM GMT

SPOR AKSIYON'DASINIZ:

Mimar Nihat Şen, Kızlar İçin Sahaya İndi!

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfMükemmel 

Ünye Gücü Futbol Kulübü’nün geçtiğimiz günlerde gerçekleşen kongresine katılmak üzere Ankara’dan Ünye’ye gelen hemşerimiz Kentsel Dönüşüm Uzmanı Mimar Nihat Şen, kongre sonrası TFF 3.Lig’de mücadele eden Kadın Futbol Takımını antrenmanda ziyaret etti.

 

Ünye Gücü Futbol Kulübü’nün geçtiğimiz günlerde gerçekleşen kongresine katılmak üzere Ankara’dan Ünye’ye gelen hemşerimiz Kentsel Dönüşüm Uzmanı Mimar Nihat Şen, bayan futbolcuları Pazartesi günü Ünye Şehir Stadı’nda yaptıkları antrenmanlarında ziyaret ederek başarı dileklerinde bulundu.

Ünyelilere destek çağrısı yaptı

Ünye’nin ilk ve tek kadın futbol takımı olan Ünye Gücü Futbol Kulübü’ne maddi ve manevi desteğini esirgemeyen Nihat Şen, Ünye Şehir Stadı’nda kadın futbol takımının gerçekleştirdiği antrenmanında Teknik Sorumlu Muhammet Kışla’dan takım hakkında bilgiler alırken, futbolcu kızlarla da bir süre sohbet etti. Yeşil-zeminde bir süre futbol topuyla pas yapan Şen, futbol oynadığı dönemden anılarını paylaştı.

Kadın futbol takımına yaptığı ziyarette basına konuşan hemşerimiz Mimar Nihat Şen, bütün Ünyelilere seslenerek Ünye Gücü Futbol Kulübü Kadın Futbol takımına destek olmalarını istedi.

Nihat Şen basına yaptığı açıklamasında;

“Muhammet Hocamız bana bundan birkaç ay önce bahsetmişti. Ünye’de bir bayan futbol takımının olduğunu ve Türkiye 3. Ligi’nde oynadığını söyleyince çok şaşırdım, çok ilgimi çekti. Çünkü ben çocuklara ve gençlere önem veren biriyim. Muhammet Hoca bu işi 1-2 yıldır yürütüyormuş. Sokaklarda, çay bahçelerinde, kafelerde, zehirli ortamlarda oturan gençlerimizi böyle sportif bir faaliyette buluşturduğu için kendilerine bir Ünyeli olarak teşekkür ediyorum. Bu kulübe maddi ve manevi her anlamda yardımcı olacağımızı söyledik. Akabinde kulüpte bir olağanüstü genel kurul kararıyla yeni yönetim teşekkül etti. Ben de bu vesileyle buraya geldim. Ünye bayan futbol takımını inşallah önümüzdeki sezon 2. Lig’e çıkaracağız. Burada tüm hemşerilerimize büyük bir görev düşüyor. Ben bir Ünye aşığı, Ünye sevdalısı olarak 700 kilometreden sadece bunun için geldiğime göre tüm Ünye’li hemşerilerimizin, örnek bir spor kulübü olan bu genç kızlarımıza destek vereceklerinden eminim. Ayrıca altyapıda da kız çocuklarımız var. Bu vesile ile Ünye’yi daha geniş bir camiaya tanıtma imkânımız olacak. İnşallah milli takıma buradan sporcu veririz. Ben emeği geçen tüm arkadaşlarımıza tekrardan teşekkür ediyorum. Yeni yönetim kuruluna başarılar diliyorum. Tüm Ünyeli sivil toplum örgütlerini, Ünyeli iş adamlarını ve Ünye kamuoyunu Ünye Gücü Bayan Futbol takımının yanında olmalarını özellikle istirham ediyorum . Muhammet Hocama ayda bir defa antrenman harici toplantılarına, antrenmanlarına ve maçlarına katılmaya söz verdim. Her zaman yanlarında olacağım, çünkü bu bölgede olmayan bir şey. Kamuoyunda erkek hegemonyasının artık futbolda bir son olacağı inancındayım” şeklinde konuştu.

Kışla: "Bu destek karşılıksız kalmayacak"

Ünye Gücü FK Kadın Futbol Takımı Teknik Sorumlusu Muhammet Kışla, özellikle kulüp yönetimi çalışmaları öncesinde ve sonrasında hem maddi hem de manevi desteğini esirgemeyen hemşerimiz Mimar Nihat Şen’e çok teşekkür ettiğini ifade ederken, Ünye’nin gençleri adına bu desteği karşılıksız bırakmayacaklarını ve sadece bir sportif faaliyet olarak değil bir gençlik projesi olarak gördükleri kadın futbolunda Ünye’nin neleri başarabileceğini göstereceklerini söyledi. Bir projeye dayalı olmayan ve bir amaca hizmet etmeyen faaliyetlerin kimseye faydasının olmayacağını da sözlerine ekleyen Kışla, futbol oynayarak hem sağlıklı kalmak hem de zararlı alışkanlıklardan uzaklaştırmak istedikleri gençlere kız erkek bir gelecek sağlamak adına da mücadele ettiklerini söyledi. Muhammet Kışla; Kulüpte geçen yıl forma giyen kadın futbolculardan iki tanesinin spor yöneticiliği bölümünü kazandığını, iki tanesinin de hem futbol oynayıp hem de akademik başarısını artırarak çok istedikleri bölümlere yerleşmeyi başardıklarını ifade etti.

SPOR AKSİYON

Telif Hakkı © 2019 SPOR AKSİYON-ORDU'DA SPORUN EN ETKİLİ ADRESİ. Tüm Hakları Saklıdır. Kullanim Kosullari:Iceriklerin kopyalanmasi, web ve basili yayinlar uzerinden yayinlanmasi izne tabiidir. Kaynak gostermek kosulu ile yayinlamak serbesttir.SPOR AKSIYON. Joomla!, GNU/GPL lisansı ile dağıtılan bir Özgür Yazılımdır.