Sunday, May 26th

Son Gncelleme:06:13:18 PM GMT

SPOR AKSIYON'DASINIZ:

Dev Maç 52.Dakikada Alkollü Trafik Terörü için Durdu.

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfMükemmel 

Ünye Gücü FK Kadın Futbol Takımı, 2-2 berabere kaldığı Ufuk Keleşspor maçına siyah forma ve ellerinde “Alkollü araç kullanmak trafik terörüdür” yazılı pankartla sahaya çıkarken taraftarlar çeşitli pankartlarla trafik terörüne ve yaşanan can kayıplarına tepki gösterdi.

 

Karşılaşmanın 52. dakikasında Türkiye’de bir ilk gerçekleştirilerek, geçtiğimiz günlerde trafik terörüne kurban giden Tamer Kaya için maç durduruldu ve taraftarlar alkışlarla Tamer Kaya’yı andı.

Yaşanan trafik terörü hakkında konuşan Ünye Gücü Futbol Kulübü Basın Sözcüsü Özgür Hasten; “Bu maçın bizim için iki önemi var.. Birincisi final maçımız diğeri ise trafik terörüne hayır demek için tepkimizi ortaya koyduk. Futbolcularımız siyah forma ile maça çıktı. Taraftarımız da trafik terörüne dikkat çekmek için sloganlar attı. İnşallah yeni canlar yitirmeyiz” diye konuştu.

Maç ile ilgili olarak ise Ünye Gücü Kadın Futbol Kulübü Teknik Sorumlusu Muhammet Kışla açıklamasında şunları ifade etti, “Bugün kendi sahamızda büyük bir taraftar topluluğu önünde oynadığımız karşılaşmayı kazanmamız gerekiyordu. Stadımızı bu şekilde doldurmak kadın futbolu açısından çok önemliydi. Ünye takımına sahip çıktı ve çok güzel bir ambiyans ile karşılaşmamızı tamamladık. Mücadeleye iyi başladık ve 2-0’da öne geçtik. Orta sahada sakat olan oyuncularımız vardı ve onları etkili kullanamadık. Rakibimiz de gerçekten çok güçlü bir ekip ve bugün de daha önce olduğu gibi yenişemedik. Daha hiçbir şey bitmedi. İlerleyen dönemde Play Off’lara gidebilmek için bu takımlarla tarafsız sahada bir maç daha yapacağız. Bugün burada bu işi bitiremediğimiz için bütün taraftarlarımızdan özür diliyoruz.

Türkiye’de ilk defa uygulanan ve karşılaşmanın 52. dakikasında Tamer Kaya’yı anmak için maçın durdurulması hakkında da açıklamalarda bulunan Kışla şu şekilde konuştu; “Biz bugün bu statta ilkleri yaşattık. Sahaya onun anısına çıktık ve mücadelemizi onun için verdik. Alkollü araç kullanımı ve trafik terörünün olmasını istemiyoruz. Buradan Tamer Kaya’yı tekrardan Rahmetle anıyoruz. Keşke maçı da kazansaydık da bu galibiyeti onun ruhuna göndermiş olsaydık.” diyerek sözlerini tamamladı.

Telif Hakkı © 2019 SPOR AKSİYON-ORDU'DA SPORUN EN ETKİLİ ADRESİ. Tüm Hakları Saklıdır. Kullanim Kosullari:Iceriklerin kopyalanmasi, web ve basili yayinlar uzerinden yayinlanmasi izne tabiidir. Kaynak gostermek kosulu ile yayinlamak serbesttir.SPOR AKSIYON. Joomla!, GNU/GPL lisansı ile dağıtılan bir Özgür Yazılımdır.