Tuesday, Jan 28th

Son Gncelleme:07:06:45 PM GMT

SPOR AKSIYON'DASINIZ:

Şampiyonluk Durup Dururken Gelmez

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfMükemmel 

TFF Kadınlar 3.Lig 5.Grup’ta şampiyonluk hedefiyle yola çıkan ve ilk haftadan liderliği ele geçiren Ünye Gücü FK Kadın Futbol Takımı Teknik Sorumlusu Muhammet Kışla, 2.Lig’e çıkma hedeflerinin bir heves değil zaruret olduğunu ama şampiyonluğun da durup dururken gelmeyeceğini söyleyerek şehir ve taraftar desteğinin önemine vurgu yaptı.

 

Lige çok iyi bir başlangıç yaparak şampiyonluk hedefinde yol almaya başlayan 3.Lig 5.Grup temsilcimiz Ünye Gücü FK Kadın Futbol Takımı, Pazar günü Ünye Şehir Stadı’nda Samsun Gülizar Hasan Yılmaz Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi’ni saat 13.00’te başlayacak maçta konuk edecek. İlk maçını kazanarak averajla liderlik koltuğunda oturan kırmızı-beyaz-siyahlılarda hedeflenen şampiyonluk mücadelesinin şifrelerini Teknik Sorumlu Muhammet Kışla açıkladı.

“2.Lig’e çıkma hedefimiz bir heves değil, zarurettir”

Ünye Gücü FK Kadın Futbol Takımı Teknik Sorumlusu Kışla açıklamasında; “Ünye’nin kadın-erkek olsun üst liglerde temsil edilmesi ihtiyacından hareketle her şeyi baştan düşünülmüş, planlanmış ve organize edilmiş bir çalışmanın ürünü olan Ünye Gücü FK Kadın Futbol Takımımızın 2.Lig’e çıkma hedefi bir heves değil zarurettir. Spor Kulüplerinin bulundukları konum ve ekonomik olanakları gereği bir takım hedefleri vardır, olmalıdır. Bizim konumumuz ve ekonomik yapımız gereği TFF’nin desteği olmayan 3.Lig’deki mücadelemizin de çok bir anlamı olmayacak. Üstelik Ünye’mizin temsil gücü yüksek bir takımı olacaksak bu ligden bir üst lige çıkmamız kaçınılmazdır. Dolayısıyla 2.Lig’e çıkmamız bizim için öncelikli hedeftir. Bunun için de şehir olarak şampiyonluğa inanarak, stada maçlara gelerek, tribünleri doldurarak, takıma maddi manevi sahip çıkarak şampiyonluk mücadelesine ortak olmak şart. Başarı, şampiyonluk öyle durup dururken gelmez. İstediğiniz kadar iyi bir takım kurun, başarı için zorlu yolları aşarken yanınızda taraftar desteği, şehrin desteği şarttır. Biz bu desteği artık arkamızda daha da güçlü hissetmek istiyoruz. Arkamızda daha güçlü, daha gür çıkan, daha kalabalık sese ihtiyacımız var. Kurduğumuz takımımızın ve oynadığımız futbolun, aldığımız neticelerin böyle bir gür sesle desteklenmeyi hak ettiğini düşünüyorum. İlk maçımıza gelen taraftar sayısı bana göre oldukça azdı. Bunun giderek artacağına inanıyorum. Çünkü takımımızın ortaya koyduğu futbolla ilgili bize çok net ve çok gerçekçi geri dönüşler. Gerçekten futbolu futbol gibi oynuyoruz. İlk maçımızı izleyenler bunun lezzetini doyasıya yaşadılar. Bundan sonraki maçlarımızı asla kaçırmayacaklarını biliyorum”

Kadın Derneklerini yanımızda görmek istiyoruz

Teknik Sorumlu Muhammet Kışla, Pazar günü oynanacak maçta arkalarında daha güçlü sesi işitmek istediklerini ve Ünyeli sporseverleri kadın erkek stada davet ettiklerini sözlerine eklerken, taraftar desteğinin yanı sıra karınca kararınca ekonomik olarak da bu takımın desteği hak ettiğini söyledi. Kışla, açıklamasında, “Ünye Gücü Futbol Kulübümüzün Hüseyin Gerçeker başkanlığında çok iyi bir yönetim kurulu ekibi var. Bu ekibi herhangi bir şekilde bir spor kulübünde bir araya getirmek çok da mümkün görünmüyor. Ancak bizim kulübümüz bir spor kulübü olmaktan daha çok sosyal ve sportif bir projedir. Bu projeye inanan yönetim kurulumuz üyeleri bu bilinçle takımızın yanındalar. Takımımız bir proje olması bakımından toplumun her kesiminden desteği hak ediyor. Özellikle kadın dernekleri ve kuruluşlarını daha çok yanımızda görmek istiyoruz. Bu yapı daha çok kadınlarımızı temsil ediyor. Kadın futbolunun ajitasyonuna girmek istemiyorum. Biz kulüp olarak bu konuyu aştık. Kadın her yönüyle toplumun bir ferdidir, çalışma hayatında, çarşıda pazarda sosyal yaşamın her alanında söz sahibi kadınlarımızın spor alanlarındaki başarısı da ortadadır. Bunu yeninden işlemeye anlatmaya gerek yok. Ama özellikle de her gün artık nefretle izlediğimiz kadına şiddet olaylarının sona ermesi için kadın dernekleri ve kuruluşlarıyla birlikte daha güçlü bir ses çıkartabiliriz. Biz bu konuda her türlü işbirliğine de açığız. Biz sahada kadınları temsil ederken onların bizlere, bizim mücadelemize kayıtsız kalmaları tabii ki beklemiyoruz. Biz burada bu mücadelenin ortasındayız, kadınlarımızı bu haftadan itibaren yanımızda görmek istiyoruz. Başarı istenmediği yere gelmez. Biz mücadelemize inanıyoruz, ama şehrin de bu başarıya inanıp istemesi gerekiyor” şeklinde konuştu.

SPOR AKSİYON

TFF KADINLAR 3.LİG 5.GRUP PUAN DURUMU

Team
Played Wins DRAW Lost Diff GD Points
1 ÜNYE GÜCÜ F. K. 9 8 1 0 34 - 5 29 25
2 ORDUSPOR 1967 9 6 1 2 25 - 11 14 19
3 RUSUMAT-4 G.S.K 9 4 0 5 11 - 15 -4 12
4 UFUK KELEŞ G.S.K 8 4 2 2 16 - 8 8 11
5 SİNOP KUZEY SPOR 8 1 0 7 8 - 29 -21 3
6 GÜL.H.YILMAZ SPOR.LİS.GSK 9 1 0 8 9 - 35 -26 3
Telif Hakkı © 2020 SPOR AKSİYON-ORDU'DA SPORUN EN ETKİLİ ADRESİ. Tüm Hakları Saklıdır. Kullanim Kosullari:Iceriklerin kopyalanmasi, web ve basili yayinlar uzerinden yayinlanmasi izne tabiidir. Kaynak gostermek kosulu ile yayinlamak serbesttir.SPOR AKSIYON. Joomla!, GNU/GPL lisansı ile dağıtılan bir Özgür Yazılımdır.