Monday, Jan 27th

Son Gncelleme:06:47:17 PM GMT

SPOR AKSIYON'DASINIZ:

Olmaz denileni başardılar!

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 2
ZayıfMükemmel 

Ünyespor ve Orduspor taraftarları arasında yıllardır süre gelen husumeti bitirecek ikinci adım Ünyespor-Pendikspor karşılaşması öncesinde iki takımın sağduyulu taraftar gruplarınca yapılan kahvaltılı buluşma ile atıldı.

 

İlki Ünyespor taraftar grubu tarafından sezon başı Fatsa Şehir Stadı’nda Orduspor antrenmanına yapılan ziyaretle başlayan birliktelik hareketi Orduspor Çılgınlar Taraftar grubunun Pazar günü Ünye’ye gelerek Ünyespor-Pendikspor maçı öncesinde yaptıkları kahvaltı ve ardından Ünye Şehir Stadı’nda 90 dakika verilen destek ile pekiştirildi.

Ünyespor taraftarının daveti ile Ünye’ye gelen Orduspor Çılgınlar taraftar grubu 90 dakika Ünyespor’a destek olurlarken bundan sonra iki takımın maçlarında bu birlikteliği devam ettirecekleri mesajları verdiler.

Büyük buluşma büyük kaynaşma
Sabahın erken saatlerinde ilçeye gelen Orduspor taraftar grubu Ünyesporlu taraftarlarca karşılanırken mor-beyazlı taraftarlar daha sonra Sarıkonak Restoran’da ağırlandı.  Ordu ilimizin iki taraftar gurubunun kahvaltılı sohbeti sıcak ve samimi bir ortamda geçerken kahvaltının ardından topluca birliktelik fotoğrafları çekildi. Daha sonra her iki takım taraftarları stadın yolunu tutarken Ordu-Ünye tezahüratları Ünye sokaklarında yankılandı. Yapılan bu ortak tezahürata ve birlikteliğe vatandaşlardan da olumlu tepkiler geldi.

Merhum Güven Aşçı birleştirici oldu
Yaklaşık 20 yıl Orduspor taraftar liderliği yapan ve geçtiğimiz yıl yakalandığı amansız rahatsızlığa yenilerek vefat eden Güven Aşçı iki takım taraftarının bir araya gelmesine vesile oldu. Samsun’da tedavi görürken Samsunspor taraftarları tarafından kan verilen merhum Güven Aşçı iki komşu ilin takım taraftarları arasında birlikteliğin kapısını aralamış ve iki takım taraftarı arasında dostluk bağları kurulmuştu. Merhum Güven Aşçı’nın vefatından sonra kardeşi Arif Aşçı ve arkadaşları sağduyulu çalışmalarla Ordu’da geliştirdikleri tribün kültürü şimdi de Ünyespor ile Orduspor taraftarları arasında buzların erimesine vesile oldu. Ünyespor taraftarının da özverili çalışmaları sonuç verdi ve yeşil-beyaz, mor-beyaz renkler aynı boyunlarda bir arada taşınmaya başlandı.

Kahvaltıda birliktelik mesajları
Ünye ve Ordu taraftarları birlikte kahvaltı yaparken Orduspor’a gönül veren ve yıllardır taraftar grubunun liderliğini yapan merhum Güven Aşçı’nın kardeşi Arif Aşçı bu birlikteliği değerlendirdi. Arif Aşçı yaptığı açıklamasında; “Biz ilçelerimiz için ayrım yapmak değil de birlik beraberliğin daha iyi sağlanması için fark etmez Kabataş’a da gideriz, Mesudiye’ye de gideriz, Ünye’ye de geliriz, Fatsa’ya da gideriz. Sonuçta Orduluyuz, Ordusporluyuz. Orduspor’un olduğu her yerde biz zaten çılgınlar taraftar grubu olarak gruptaki arkadaşlara da teşekkür ederim. İşini gücünü bırakıp geldiler kendilerine teşekkür ediyorum. Sağ olsun Ünye’deki arkadaşlarımızla ve diğer taraftar gruplarıyla da irtibata geçtik, görüşme yaptık kendi aramızda telefon görüşmeleri yaptık. Bizi zaten davet ediyorlardı, biz de kendi maçlarımız sıkıntılı olduğu için gelemedik. Müsait bir zamana denk getirdik sezon başında düşünüyorduk ama olmadı. Güzel oldu bence her zaman onlar da gelebilir biz de gelebiliriz. Sadece Ünye olarak görmeyelim bütün ilçelerimizi biz Orduspor’un yanında görmek istiyoruz. Şu anda bulunduğumuz konum biraz sıkıntılı ama inşallah devre arasında takviye ederler. Orduspor’un hak ettiği yerlerde olacaktır. İnşallah da bugün Ünyespor adına 3 puanı hep beraber birlik beraberlikle alacağız” dedi.

“Kendini Orduspor’a adamış bir kişi”
Merhum Güven Aşçı’nın bu birlikteliği görmüş olsaydı daha iyi olurdu diyen Arif Aşçı konuşmasının devamında, “Rahmetli olsaydı, daha iyisi olurdu çünkü yıllardan beri kendini Orduspor’a adamış bir kişi. Taraftar olarak, taraftar grubu olarak, grup lideri olarak ne yapılması gerekiyorsa en iyisini yapan bir kişilikti. Yaklaşık 20 yılını vermişti tribüne, nerdeyse benim yaşım kadar. Keşke olsaydı ama Allah’tan gelen bir şey, Allahımıza boynumuz bükük. Bizde devamlı adını yaşatıyoruz Türkiye’nin her tarafına, her yerine gittiğimiz zaman orda bizi güzel karşılıyorlar rahmetli ağabeyimden dolayı. Bizde bizi güzel karşılayan, emek veren, kahvaltı veren ya da bir şekilde dostluk adımını atan kişileri boş bırakmıyoruz. Biz de aynı şekilde devam ettiriyoruz” şeklinde konuştu.  
    
“Ordu, Ünye gibi ayrım yok hep birlik, tam birlik”
Ünyespor’un Oney kaplanları taraftar grubu adına söz alan Oğuz Çamyar ise, birliktelikle ilgili şu cümleleri söyledi. Çamyar; “Bölünmüş değil de bir olmasını daha çok istiyorduk, herkes istiyordu. En ufak bir şey olsun herkese farklı gözlerle bakılıyordu. Biz zaten bunu belirttiğiniz gibi de 1,2 ay önceden birlikte gittik oraya. Gerekse antrenmanına katıldık yöneticileriyle beraber. Orada her şey iyi karşılandı. Aslında her şey oradan başladı, bugün bunun meyvelerini toplamış oluyoruz. Buna katkıları olan Emre ağabeyimiz sağ olsun, her şey onun sayesinde başladı. Artık bundan sonra Ordu, Ünye gibi ayrım yok hep birlik tam birlik” diye konuştu.  

“Güzel olaylara vesile olmasını temenni ediyorum”
Spor Yazarı Muhammet Kışla’da, hiç kimsenin başaramadığı bu birlikteliği sağlayan taraftar gruplarına teşekkür etti. Kışla; “bir spor adamı olarak bu gençlerimizin başlatmış olduğu Fatsa’da temelini attıkları bu güzel oluşumun her türlü takdire, her türlü övgüye layık olduğunu söylemek istiyorum. Buradan geçmişte gerek Ordulu veya Ünyeli olsun siyaset adamlarının, iş adamlarının, ekonomik ve siyasal anlamda istemediğimiz bir takım çekişmelerinden kaynaklanan suni gündemlerinin spor alanlarına suni olarak yansımış olarak düşündüğüm bu olumsuz havanın, gençlerimizin yaptığı bu güzel organizasyon ile sonuçlandırılmış olmasından Ordu, Ünye birlikteliğinin hatta Ordu’nun 19 ilçesinin birlikteliğinin tesis edilmesinden son derece mutluyuz. Çünkü Ordu’su, Ünye’si, Fatsa’sı Ordu ilinin en büyük kilometre taşları bu mozaiğin hem geniş hem büyük taşları, dinamikleri olarak bu birlikteliğin ilerleyen yıllarda çok daha güzel olaylara vesile olmasını temenni ediyorum” diyerek sözlerini noktaladı. 

Her iki taraftar grupları birbirlerine takımlarının renklerini taşıyan atkı hediye etti. Birlikte fotoğrafta çektiren taraftar grupları karşılıklı takımlarına tezahüratta bulundu.

Telif Hakkı © 2020 SPOR AKSİYON-ORDU'DA SPORUN EN ETKİLİ ADRESİ. Tüm Hakları Saklıdır. Kullanim Kosullari:Iceriklerin kopyalanmasi, web ve basili yayinlar uzerinden yayinlanmasi izne tabiidir. Kaynak gostermek kosulu ile yayinlamak serbesttir.SPOR AKSIYON. Joomla!, GNU/GPL lisansı ile dağıtılan bir Özgür Yazılımdır.