Sunday, Sep 22nd

Son Gncelleme:04:23:34 PM GMT

SPOR AKSIYON'DASINIZ:

Futbol Temsilciliği Görevi Hasan Vayni'nin

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 1
ZayıfMükemmel 

Futbol İl Temsilcisi ve Tertip Komitesi başkanlığı görevinden geçtiğimiz hafta istifa eden Kahraman Sönmez'den sonra aynı göreve TFF tarafından Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Sekreteri Hasan Vayni getirildi.

 

Ordu 1. Amatör Lig B Grubu takımlarından Kabataşspor'un ligden düşürülmesi sonrası AFDK tarafından İl Tertip Komitesi'nin aldığı lig düşürme kararının bozulmasının ardından İl Temsilcisi Kahraman Sönmez AFDK'ya yaptığı itiraz kabul edilmeyince istifa kararı almıştı. Kahraman Sönmez'in istifasının ardından İl Temsilciliği görevine kimin getirileceği merak konusu olurken TFF bu göreve Ordu Askf Genel Sekreteri Hasan Vayni'yi atadı.

Ordu Futbol İl Temsilciliği görevine getirilen Hasan Vayni, yaptığı açıklamada: "Futbolu Ordu' da daha kaliteli bir yere getireceğiz, ASKF, TÜFAD vb. dernekler ile hep beraber futbolda yeni bir dönem olacak. Uyumlu çalışma ile amatör ve de profesyonel futbolumuza katkı amacı ile her türlü fedakârlığı hiçbir menfaat beklemeden yapacağız." dedi. Taban birlikleri ile uyumlu bir çalışma içerisinde olduklarını ve daha çok gence daha iyi şartlarda maç yaptırmayı amaçladıklarını ifade eden Vayni, zor şartlar altında mücadele eden amatör takımlara yardımcı olmaya çalıştıklarını da belirterek “Her kulübe eşit mesafede en iyi şartı sunmak asli görevimiz” dedi.

Futbol İl Temsilciliği görevine getirilen Hasan Vayni İl Tertip Komitesi'ni değiştirerek yeniden görevlendirmeler yaptıklarını ve önümüzdeki günlerde yapacakları toplantının ardından başta Kabataşspor'un oynanmamış maçları ile ilgili kararları alacaklarını söyledi. Vayni, Kabataşspor'un maçlarını büyük ihtimal devre arasında oynatarak ligin ikinci yarısına normal fikstür ile devam edeceklerinin işaretini verdi.

 SPOR AKSİYON

Telif Hakkı © 2019 SPOR AKSİYON-ORDU'DA SPORUN EN ETKİLİ ADRESİ. Tüm Hakları Saklıdır. Kullanim Kosullari:Iceriklerin kopyalanmasi, web ve basili yayinlar uzerinden yayinlanmasi izne tabiidir. Kaynak gostermek kosulu ile yayinlamak serbesttir.SPOR AKSIYON. Joomla!, GNU/GPL lisansı ile dağıtılan bir Özgür Yazılımdır.