Thursday, Feb 21st

Son Gncelleme:06:52:54 PM GMT

SPOR AKSIYON'DASINIZ:

‘’Fatsa Elit Besyo Pomem’’ Özel Yetenek Sınavlarına Hazırlıyor

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 3
ZayıfMükemmel 

Fatsa’da 2016 yılında hizmete geçtiği günden itibaren  Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulları başta olmak üzere Pomem, Pmyo , Paem, Pöh, Jöh, Subaylık ve Astsubaylık ile Spor liseleri gibi özel yetenek sınavı gerektiren bölümlere öğrenci hazırlamaya devam eden ‘’Fatsa Elit Besyo Pomem’’ çalışmalarına aynı tempoda devam ediyor.

 

Fatsa ilçesinde 2 yılı aşkın süredir, başta özellikle Besyo için aday öğrencileri özel parkurlarda sınavlara hazırlamaya devam eden Fatsa Elit Besyo Pomem, Polis Meslek Yüksek Okulları ile gençlerimizin en çok talep ettiği Polis Özel Harekat, Jandarma Özel Harekat sınavlarının yanı sıra subaylık ve astsubaylık için sınavlara hazırlanan Fatsa ve çevre ilçelerden katılımcı gençlerimize rehberlik etmeye devam ediyor.

Sınavlara öğrenci hazırlamanın yanında küçük yaş gruplarına yaz aylarında ücretsiz futbol kursu veren Fatsa Elit Besyo, Pomem parkur antrenörü, eğitimci Adem Kaçak, çalışmaları ve amaçları hakkında bilgiler verdi.

‘’DÜZENLİ BEDENSEL ÇALIŞMALAR YAPILMASI GEREKİR’’

Kurs çalışmaları hakkından bilgi veren ‘’FATSA ELİT BESYO POMEM’’Eğitimci parkur antrenörü Adem KAÇAK özel yetenek ve parkur sınavlarına öğrenci hazırlamak amaçlı kurulan bir kurs olduklarını ve iki yıldır aralıksız gençlere hizmet verdiklerini ifade etti.

Özel yetenek sınavları hakkında bilgi veren parkur antrenörü, eğitimci Adem Kaçak, “özel yetenek sınavları kişinin bedensel aktiviteler ve çeşitli spor branşlarında test edildiği; beceri, denge, koordinasyon, sürat, dayanıklılık vb. alanlarda çok yönlü aşamalardan geçirildiği bir sınav olması nedeniyle bu bölümlerde öğrenim görmek isteyen öğrenciler düzenli bedensel çalışmalar yapması gerekir. Bu düzenli-disiplinli çalışma ortamını ‘’FATSA ELİT BESYO POMEM’’ olarak hazırladığımız özel ve birebir parkurlarla aday öğrencilerimize sunan bir Özel Yetenek Hazırlık kursu durumundayız”

‘’O BÖLÜMLERİ KAZANMAK İÇİN İRTİBATA GEÇİN’’

Bütün bölümlerin, okulların sınav sistemleri ve sınav tarihlerinin farklı olduğunu söyleyen Adem Kaçak, “Bunları önceden belirleyip öğrencilerimize kişiye özel ve yetenekleri doğrultusunda antrenmana tabi tutmaktayız. Aday öğrenciler sınırlı kontenjanımız ve sınırsız hizmetlerimizden faydalanmak, antrenmanlarımıza katılıp istedikleri bölümleri kazanmak için bizlerle irtibata geçmeleri gerekiyor” dedi.

’’ÜLKEMİZE, İLİMİZE VE FATSAMIZA SPORCULAR KAZANDIRMAK VE GELECEĞE HİZMET ETMEK’’

“Fatsa Elit Besyo Pomem” çalışmalarını Abdurrahman Kaçak ile birlikte planlayıp, özgün eğitim programlarıyla çalışmalarına devam ettiklerini sözlerine ekleyen Adem Kaçak, çalışma alanı olarak Fatsa İlçe Stadı’nın yanı sıra sahildeki kumsaldan yararlandıklarını, özel parkurlar için de spor salonunda çalıştıklarını ifade etti. Aday öğrencilere ön bilgi ve rehberlik yaparak istedikleri bölümlere yerleşmelerine olanak sağlamaya çalıştıklarını söyleyen kurs eğitmeni Adem Kaçak, öğrencilerinin sınav öncesi ve sınav zamanın yanında oldukları kadar öğrenim hayatları süresince de ilgilendiklerini belirtti. Aday öğrencileri sınavlara hazırlamanın dışında bilinçli sporcu yetiştirmek ve onları geleceğe hazırlamak için de çalışmalar yaptıklarını ifade eden Adem Kaçak, yaz döneminde ücretsiz yaz futbol okulunda çocuklara futbolu sevdirmeye ve futbol oynayarak kendilerini ifade etmelerine olanak sağladıklarını söyledi.

SPOR AKSİYON

Telif Hakkı © 2019 SPOR AKSİYON-ORDU'DA SPORUN EN ETKİLİ ADRESİ. Tüm Hakları Saklıdır. Kullanim Kosullari:Iceriklerin kopyalanmasi, web ve basili yayinlar uzerinden yayinlanmasi izne tabiidir. Kaynak gostermek kosulu ile yayinlamak serbesttir.SPOR AKSIYON. Joomla!, GNU/GPL lisansı ile dağıtılan bir Özgür Yazılımdır.