Thursday, Feb 21st

Son Gncelleme:06:52:54 PM GMT

SPOR AKSIYON'DASINIZ:

Tarkan Deniz, Yeniköyspor Yönetiminde!

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfMükemmel 

Sarıyer ilçesinin ve İstanbul'un da ötesinde Türkiye'nin takımı ve sosyal bir kulübü olma hedefinde emin adımlarla ilerleyen kırmızı-beyazlı Yeniköyspor Kulübü kongre üyesi Ordulu Tarkan Deniz, 6 Mayıs 2018 Pazar günü kulüp lokalinde gerçekleştirilen Olağan Genel Kurul sonrasında yönetim kurulu yedek üye olarak 2018-2020 dönemi için iki yıllığına yeniden seçildi.

 

1975 Ordu doğumlu, Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi lisans, Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) Sosyal Bilimler Enstitüsü (SBE) Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Enstitü Ana Bilim Dalında Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler yüksek lisans mezunu olan Tarkan Deniz, Yeniköy Spor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu'nun almış olduğu 29.04.2016 tarih ve 5 No'lu kararla Sarıyer Kent Konseyi nezdinde temsili için tam yetki ile yetkili kılındı. Yeniköy Spor Kulübü kongre üyesi olan Ordulu Tarkan Deniz, 6 Mayıs 2018 Pazar günü kulüp lokalinde gerçekleştirilen Olağan Genel Kurul sonrasında yönetim kurulu yedek üyesi olarak 2018-2020 dönemi için iki yıllığına yeniden seçildi.

Deniz’den Fair Play Komitesi Önerisi

Tarkan Deniz, dilek ve temenniler kapanış kısmında söz alarak yaptığı teşekkür konuşmasının sonunda Atatürk'ün "Ben Sporcunun Zeki, Çevik ve Aynı Zamanda Ahlaklısını Severim." özlü sözünden yola çıkarak kulüp bünyesinde yeni dönemde saha içinde olduğu kadar saha dışında da toplumda etik davranış ve değerlerin, sportmenliğin ve centilmenliğin önemi ve tanımlarda dürüst oyun veya dürüst davranış olarak ifade edilen Fair Play kavramı ve ruhunun toplumda her alanda yaygınlaştırılması için Fair Play Komitesi kurulması için bir öneride bulundu. Üyeler tarafından ilgi gören bu önerinin kulübün 14 Mayıs 2018 tarihli yeni dönem yürütme kurulu ilk toplantısında görüşülmesi kararlaştırıldı.

Sosyal ve toplumsal alanda rol model Yeniköyspor

1973 yılında İstanbul ilinin Sarıyer ilçesine bağlı Yeniköy semtinde kurulmuş bir spor kulübü olan Yeniköy Spor Kulübü, boğazın gözde takımlarından olup çok sayıda başarılara imza attı. Çocuklara ücretsiz yaz okulu imkanı, organ ve kan bağışı, bedensel engellilere araç gereç bağışı kampanyaları, zihinsel engelli öğrencilerle kahvaltı programı, tiyatro gösterileri ve kermes gibi örnek çok sayıda sosyal sorumluk ve toplumsal çalışmaları, başarılı sporcu ve yöneticileriyle diğer kulüplere ve derneklere rol model olarak sadece kurulduğu mahallenin değil, bulunduğu Sarıyer ilçesinin ve İstanbul'un da ötesinde Türkiye'nin takımı ve sosyal bir kulübü olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Kulüp Başkanı Hamit Cevahir

Olağan Genel Kurul'da kulüp başkanlığını tek liste olarak yeniden seçilen Hamit Cevahir'in üstlendiği Yeniköy Spor Kulübü sadece başarılı spor kulübü yöneticileri yetiştirmedi. Asil ve yedek yönetim kurulu ayrımı asla yapmayan ve önceki başkanlar döneminde asbaşkanlık görevinde de bulunan kulüp başkanı Hamit Cevahir'den önceki geçmiş dönem başkanlarından Haluk Ulusoy, Türkiye Futbol Federasyonu'nda (TFF) yönetim kurulu başkanlığı yaptı ve başkanlığı döneminde Türk Milli Futbol Takımı 2002 FIFA 17. Dünya Kupası’nda dünya üçüncüsü oldu.

TASKK Başkanı Ali Düşmez de başkanlık yaptı!

Kulübün bir önceki geçmiş dönem başkanı Ali Düşmez ise; yirmi yıla yakın bir süre başarıyla kulüp başkanlığı yaptıktan sonra İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (İASKF) Genel Başkanlığına seçilince kulüp başkanlığından ayrıldı. Çok geçmeden İASKF görevi yanı sıra, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK) Başkanı ve TFF nezdinde İcra Kurulu Üyesi, Amatör Kurul Başkanı, Profesyonel Kurul Üyesi seçildi ve bu görevlerine halen devam etmektedir.

Yine geçmiş dönem başkanlarından Kenan Güven ise; Türk Kalp Vakfı Mütevelli Heyet ve Yönetim Kurulu Başkanlığını halen başarıyla sürdürmektedir.

Süper Amatör Lig’e Yükseldi!

2017-2018 sezonunda Büyükler kategorisinde İstanbul Liglerinin en fazla gol atan takımı olan Yeniköyspor, bir sezon aradan sonra yeniden Süper Amatör Lige yükseldi. Futbol ve diğer branşlar dışında voleybol dalında da en son 2001/2002 sezonunda Türkiye 1. Voleybol Ligine kadar yükselmiş olan kulüp centilmence mücadele verdi.

Hürriyet gazetesi "En İyiler" listesinde Türkiye'nin en iyi çay bahçeleri sıralamasında ilk 10'a seçilen Yeniköy Spor Kulübü sosyal tesislerinden sahilde bulunan çay bahçesi herkese açık olup İstanbullulara, tüm Türkiye'ye ve yabancı turist konuklarına kaliteli ve uygun hizmet vermeye devam ediyor.

SPOR AKSİYON

Telif Hakkı © 2019 SPOR AKSİYON-ORDU'DA SPORUN EN ETKİLİ ADRESİ. Tüm Hakları Saklıdır. Kullanim Kosullari:Iceriklerin kopyalanmasi, web ve basili yayinlar uzerinden yayinlanmasi izne tabiidir. Kaynak gostermek kosulu ile yayinlamak serbesttir.SPOR AKSIYON. Joomla!, GNU/GPL lisansı ile dağıtılan bir Özgür Yazılımdır.