Sunday, Apr 21st

Son Gncelleme:04:06:28 PM GMT

SPOR AKSIYON'DASINIZ:

‘Gençler Bu Yaz da Sporsuz Kalmayacak’

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfMükemmel 

Gençlik ve Spor Bakanlığının 81 ilde her yıl düzenlediği Ücretsiz İl Spor Merkezleri (Yaz Spor Okulları) başvuruları başladı. Özellikle ilköğretim çağındaki çocukların tatile girdiği yaz aylarında serbest zamanlarını değerlendirmeleri, spor branşları ile tanışarak spor kültürü kazanmaları ve keyifli zaman geçirmeleri adına gerçekleştirilecek olan Yaz Spor Okulları bu yılda gençlere kapılarını açtı.

 

“Bu yıl mutlaka spora başlamalısın” adı altında başlayan Yaz Spor Okulları tüm spor dallarında eğitim verecek.

Havalı Tabanca, Basketbol, Judo, Okçuluk, Tenis, Voleybol, Havalı Tüfek, Atletizm, Boks, Masa Tenisi, Futbol, Badminton, Jimnastik, Taekwondo, Güreş, Hentbol, Wushu, vb. branşlarıyla bu yaz gençlerle buluşacaklarını açıklayan Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç: Bakanlığımızın desteği ile bütün imkanları gençlerimiz için seferber ediyoruz. Özellikle okul çağındaki çocuklara yönelik yapılan yatırımlar ülkemizin geleceğine çok olumlu yansımaları da beraberinde getirecektir. 2017 – 2018 Eğitim-Öğretim yılının sona ermesinin ardından çocukların yaz aylarında vakitlerini daha verimli geçirebilmesi ve sporla tanışmalarını sağlamak amacıyla başlatılan ücretsiz Yaz Spor Okullarıyla birlikte gençlerimizi erken yaşta sporla tanıştırarak onları kötü alışkanlıklardan koruyoruz açıklamasını yaptı”.

5 ve 18 yaş arasındaki herkesi Yaz Spor Okulları’na beklediklerini belirten Genç: “Bu okullar ayrıca geleceğin sporcularının tespit edilmesi açısından da büyük önem taşımakta belki de bu okullar sayesinde geleceğin olimpiyat şampiyonları ortaya çıkacak ve gençlerimizi Türk Sporuna kazandırmış olacağız” açıklamasını yaptı.

Yaz Spor Okulları için başvurular tüm ilçelerde Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüklerinde yapılacak.

Telif Hakkı © 2019 SPOR AKSİYON-ORDU'DA SPORUN EN ETKİLİ ADRESİ. Tüm Hakları Saklıdır. Kullanim Kosullari:Iceriklerin kopyalanmasi, web ve basili yayinlar uzerinden yayinlanmasi izne tabiidir. Kaynak gostermek kosulu ile yayinlamak serbesttir.SPOR AKSIYON. Joomla!, GNU/GPL lisansı ile dağıtılan bir Özgür Yazılımdır.