Sunday, Apr 21st

Son Gncelleme:04:06:28 PM GMT

SPOR AKSIYON'DASINIZ:

Alt yapıda farklı şeyler düşünmeliyiz

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfMükemmel 

U-11 Liginde A Grubunu 4.Sırada bitirerek play of mücadelesinde Demirspor’a mağlup olan Ünye Gücü FK, teknik sorumlusu Muhammet KIŞLA, futbol alt yapıda artık ezber bozmanın zamanı geldiğini söyledi.

 

Ünye Gücü FK U-11 takımının sezon performansını değerlendiren teknik sorumlu Muhammet Kışla, 2007 ve 2008 doğumlu oyunculardan kurulu takımın özellikle grup maçlarında iyi bir performans ortaya koyduğunu ifade ederken, sahada küçük yaş grubu çocuklarla bir yaş büyük çocuklara karşı oynamakta zorlanmadıklarını ancak arada fizik gücü farkının kendilerini olumsuz etkilediğini söyledi.

Rakiplerimizden geri kalmadık

Kışla açıklamasında; “Ünye Gücü U-11 takımımız Bünyamin Yılmaz ve Furkan Bektaş hocalarımızın özverili çalışmalarıyla ortaya çıktı. Sadece 2008 doğumlu oyuncularımız fazlaydı. Ancak sahada oyunsal anlamda rakiplerimizden geri kalmadık. Sadece fizik gücü üstün rakiplerimiz bizi ezdi diyebiliriz. Alt yapı çalışmalarında sonuç odaklı olmadığımız için bunun üzerinde durmaya gerek bile görmüyorum. Bu çocuklar gelecek sezon çok daha başarılı olacaklar. Zaten oynadıkları futbol bizim başarı kriterimiz, bu anlamda hepsi başarılılar. Bünyamin Hocamız onlara titizlikle eğiliyor, aralarında öyle bir bağ oluştu ki baba evlat ilişkisi gibi. Çocuklar hocalarına, Bünyamin Hoca da onlara çok bağlı. Furkan Hocamız da yine ekibin içinde o da yine çocuklarımızla iyice kaynaşmış durumda. Demirspor ile oynadığımız çeyrek final maçının genelinde 2-1 üstün oynadık. İki kez öne geçtik. Rakibimiz B Grubu 1.’si biz ise A Grubu 4.’sü olarak çıktığımız maçta yaş ve fizik farkına rağmen iyi mücadele ettik. Kazanabilirdik ama fizik üstünlüğünü elinde bulunduran rakibimizin yetenekli oyuncuları bizim oyundan düştüğümüz ve yorulduğumuz anlarda takımları adına işi bitirdiler. Kendilerini tebrik ediyorum.

Alt yapılar kesin netice alınan yerler değil

Şunu da eklemeden geçmiyorum bu yaş kategorileri yarışma yeri değil, tamamen eğitim yeridir. Vay 5 attım, 10 attım demekle kimse netice aldığını düşünmesin. Alt yapılar kesin netice alınan yerler değil. Burası futbol eğitim yeridir, ama buradan mezuniyet yoktur. Ancak oyuncu profesyonellik yaşında profesyonel olursa o zaman netice alınmış demektir. Futbol alt yapıda sonuç odaklı çalışmaların sürece katkısının ne olduğunu iyi hesaplamak gerekiyor. Bunu anlatmaya gerek yok, herkes biliyor ne olduğunu da kimsenin işine gelmiyor. Çünkü her yerde makyaja ihtiyacı olanlar var. Olmaya da devam edecek. Kendimizi kandırmaya gerek yok. Hırslarımızı kenara bırakıp alt yapı çalışmalarında Ordu genelinde yeniden bir zihniyet değişikliğine ihtiyacımız var. Fikirlerimizi ve düşüncelerimizi güncellememiz, güncelledikten sonra da yeniden bir vizyonla tekrar yola çıkmamız lazım. Alt yapıda il şampiyonu olan takımlarımızın Türkiye finallerinde 1.Kademeden öteye geçememesinin sebebi sonuç odaklı olmamızdır. Ordu olarak artık alt yapı yaş kategorilerinde Türkiye dereceleri yapmamız lazım. Bizim neyimiz eksik, burnumuzun dibinde yapanlar yapıyor. Nasıl yaptıklarını hepimiz görüyor ve biliyoruz. Alt yapıda Ünye’ye bakacak olursak çok farklı bir durum yok. Burada alt yapı çalışmalarında ezber bozmanın da zamanı geldi. Artık alt yapıda farklı şeyler düşünmeliyiz. Bunun ilk adımını da biz atacağız. Günü gelince bunu da buradan açıklarım. Şimdilik biraz merak uyandıralım yeter” şeklinde konuştu…

SPOR AKSİYON

Telif Hakkı © 2019 SPOR AKSİYON-ORDU'DA SPORUN EN ETKİLİ ADRESİ. Tüm Hakları Saklıdır. Kullanim Kosullari:Iceriklerin kopyalanmasi, web ve basili yayinlar uzerinden yayinlanmasi izne tabiidir. Kaynak gostermek kosulu ile yayinlamak serbesttir.SPOR AKSIYON. Joomla!, GNU/GPL lisansı ile dağıtılan bir Özgür Yazılımdır.