Friday, Dec 06th

Son Gncelleme:06:20:53 PM GMT

SPOR AKSIYON'DASINIZ:

Ünye Gücü FK'da Olağanüstü Genel Kurul Yapıldı

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfMükemmel 

2016 yılında kadın futbolunu yaymak ve teşvik etmek amaçlı Ünye’de kurulan Ünye Gücü Futbol Kulübü Derneği’nin gerçekleşen Olağanüstü Kurulda yeni Başkanı Ecz. Hüseyin Gerçeker oldu.

 

Cumartesi günü Saat 16:00’da Ünye Ticaret ve Sanayi Odası (ÜTSO) toplantı salonunda 3’te 2 çoğunluğun sağlanmasıyla yapılan olağanüstü kurul, yoklama ve hazirun cetvelinin hazırlanmasın ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Olağanüstü kurulda ilk olarak Kulüp Sekreteri Muhammet Kışla konuştu. Kışla, “Kulüpte yeni yapılanma olacağı için olağanüstü kurula gidildi.” dedikten sonra gündem maddelerini okudu.

Kışla’nın konuşmasının ardından divan üyeliklerine Mimar Nihat Şen, Hasan Çalışkan ve Tülin Avanoğlu önerildi. Önerinin kabulünün ardından Mimar Nihat Şen, divan başkanlığına seçildi.

Divan Başkanlığına seçilen Nihat Şen, kürsüde yaptığı konuşmada, “Bayan futbol takımı bölgede 3. Ligde oynuyor. Benim bundan bir ay ön haberim oldu ve aslında birçok insanın bu durumdan yeni haberi oldu. Bu kulübün kurulmasında emeği geçen Sevgili Telat kardeşimize ve Sefa kardeşimize çok teşekkür ediyorum. Ben yeni yönetimde yer alacak arkadaşlarımın vizyoner ve profesyonel bakış açısı ile yeni yönetimi sürdürmelerini kendilerinden istirham ediyorum. Ben Mimar Nihat Şen olarak elimden ne geliyorsa hem madden hem de manen hep yanınızda olacağım.” ifadelerini kullandı.

Şen’in konuşmasının ardından kulübün sehven “Kırmızı, Siyah, Beyaz” renklerinin ilk tüzükte yazılmamış olması nedeniyle bu renkler kulübün rengi olarak kabul edilip işlendi.

Denetim ve Yönetim Kurulu faaliyet raporlarının okunmasının ardından raporlar hakkında yönetim ve denetim kurullarının ibrası yapıldı.

Kulübün olağanüstü kurulunda son olarak yeni yönetim kurulu ve Ordu Amatör Futbol Kulüpleri Federasyonu seçimlerinden oy kullanmak üzere üç delegenin seçimi yapıldı.

Sunulan tek listenin oy birliği ile kabul edilmesinin ardından kulüp başkanlığına seçilen Ecz. Hüseyin Gerçeker kısa bir teşekkür konuşması yaptı.

Gerçeker, “Öncelikle beni böyle bir göreve uygun gördüğünüz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Futbol hepimizin tutkusu ama kadın futbolu denildiğinde de uzak kalınıyor. Bu anlamda farkındalık oluşturan Muhammet ve Çağlar hocama ayrı ayrı teşekkür ederim. Amacımız öncelikle kadın futbolu takımımızı 2. Lig’e çıkarmak. Güzel bir ekibiz ve umarım böyle devam ederiz. İnşallah hepimize hayırlı olur.” diye konuştu.

Olağanüstü kurul dilek, temenniler ve kapanışla son buldu.

Buna göre; Hüseyin Gerçeker Kulüp Başkanlığına, Ahmet Yıldıran ve Nuray Savaş ise Başkan Yardımcılığına seçildi.

Kulübün diğer yönetim kurulu üyeliklerine ise; Abdülkadir Bulat, Adnan Mutlu, Fatih Alparslan, Muhsin Şimşek, Nihat Güler, Emine Uysal seçildi.

Yiğit Küçükoğlu, Hüseyin Şener, Cemal Sider, Kadir Tamtürk, Mithat İşevi’nin yönetim kurulu yedek listesinde yer aldığı olağanüstü kurulda, denetleme kurulunda; İrfan Tosun, Celil Güler, Oktay Fidan, yedek listede ise Yusuf Aykanlı, Yusuf Türk ve Ali Emre Eroğlu yer aldı.

Ordu Amatör Futbol Kulüpleri Federasyonu’nun seçimlerinde oy kullanmak üzere ise Tayfun Turan, Oktay Fidan ve Yiğit Küçükoğlu delege olarak seçildiler.

Telif Hakkı © 2019 SPOR AKSİYON-ORDU'DA SPORUN EN ETKİLİ ADRESİ. Tüm Hakları Saklıdır. Kullanim Kosullari:Iceriklerin kopyalanmasi, web ve basili yayinlar uzerinden yayinlanmasi izne tabiidir. Kaynak gostermek kosulu ile yayinlamak serbesttir.SPOR AKSIYON. Joomla!, GNU/GPL lisansı ile dağıtılan bir Özgür Yazılımdır.