Thursday, Feb 21st

Son Gncelleme:06:52:54 PM GMT

SPOR AKSIYON'DASINIZ:

Hakemler Daha Dikkatli Olmalı

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfMükemmel 

TFF 3.Lig ekiplerinden Yeni Orduspor, son maçlarda hakem hatalarından dolayı puanlar kaybettiklerini belirterek, hakemleri daha dikkatli olmaya davet etti. Yeni Orduspor Kulübü ikinci Başkanı Ertan Bakır ise yönetim olarak toplandıklarını ve takımlarına karşı verilmiş olan hatalı kararları içeren bir videoyu Merkez Hakem Kurulu'na (MHK) göndereceklerini dile getirdi.

 

24 Erzincanspor karşısında çok iyi futbol oynamalarına rağmen hakem hatalarına takıldıklarını söyleyen Bakır, Van Büyükşehir Belediyespor'u taraftarların da desteğiyle kendi evlerinde yeneceklerini ifade etti.

"Van ve Muğla'yı yeneceğiz"

Peş peşe galibiyetler alarak üst sıralara tırmanmak istediklerini kaydeden Bakır; "Lig uzun bir maraton. Çekişmeli bir gruptayız. Her takım birbirini yenecek güçte. Örneğin, Erok takımı 3 hafta önce 2.sıradayken, şuan bizimle aynı puanda. Grubumuzda bütün takımlar birbirlerini yenecek güçte. Seri yakalamak istiyoruz. Önce Van Büyükşehir Belediyespor sonra da Muğlaspor'u yenerek takımımızı üst sıralara taşımak istiyoruz. Hiç kimsenin içinde bir karamsarlık olmasın. Bizim çok iyi bir takımımız var. Biz sadece uyum ve istikrardan bu sıkıntıyı yaşadık. Ama kesinlikle üst sıralara çıkarak seri galibiyetlerle tanışacaktır. 2006 yılında Orduspor, 18'de 18 yaparak PTT Ligi'ne çıkmıştı. Bu süreç tekrar olabilir. Çetin geçen bir grupta hedefimiz 2.Lig'e çıkmak. Sezon içerisinde kulüplerde inişler çıkışlar olacaktır. Ama biz hedefimiz doğrultusunda emin adımlarla gidiyoruz. İyi bir yapılanma içerisindeyiz. Bu takım en iyi yerlere ulaşacaktır" dedi.

"Hakemler daha dikkatli olmalı"

9 haftadan bu yana hiç lehlerine penaltı çalınmadığına dikkat çeken Ertan Bakır, şunları kaydetti; "Erzincan maçında çok iyi futbol oynadık. Bu nedenle teknik ekibimizi ve futbolcularımızı tebrik ediyoruz. Erzincan yöneticileri ve halkı o maçta neye uğradıklarını şaşırdılar. İyi bir futbolla galip gelebilirdik. Ama 3-4 haftadır başımıza gelen hakem hataları var. Hakem hatalarından kaynaklı olarak da puanları kaybediyoruz. Biz bununla alakalı yönetim olarak toplantı yaptık. Hakem kuruluna bir video hazırlayarak hakemlerin bize yapmış oldukları hatalı uygulamaları, penaltıları vermemesini, gollerdeki ofsayt pozisyonlarının hepsini göndereceğiz. 9 haftadır bize hiç penaltı verilmedi. Bize hiç penaltı verilmedi. Olan penaltıların çalınmaması bizi düşündürüyor. Hakemlerin biraz daha dikkatli olmalarını bekliyoruz."

"Markalaştık"

Türkiye'deki tüm futbolcuların Yeni Orduspor'a gelmek istediğini belirten Başkan Yardımcısı Bakır; "Erzincan taraftarı, hakeme, futbolcuya baskı yaparak orada iyi bir atmosfer oluşturuyor. Bizim taraftarımızın da maçlarımıza gelerek artı bir güç olması, hakemi pozisyonlarda etkilemesi, rakip takım oyuncusuna da buradan çıkamayacağı şeklinde bir baskı oluşturması gerekiyor. Taraftarımızın bütün maçlarımıza gelmesini istiyoruz. Bu anlamda bütün kapılarımız açık. Taraftar gruplarımız ne isterse biz bunu yapmaya hazırız. Ordu halkının Yeni Orduspor kulübüne destek olmasını istiyoruz. Borçsuz bir kulübüz. Bu da bizim iyi bir marka olduğumuzu ve geleceğimizin iyi olduğunu gösteriyor. Şuanda Türkiye'deki bütün futbolcular, Yeni Orduspor'a gelmek istiyor. İyi bir şekilde markalaştık. Biz bu markalaşmayı da en iyi şekilde kullanmak istiyoruz" diye konuştu.

"Golleri basit yiyoruz"

Şanssız goller yediklerini hatırlatan Bakır, "Bu sezon enteresan şeyler oluyor. Bu bizim şanssızlığımız mı bilemiyorum. Futbolcu arkadaşlarımızın bireysel hatalarıyla yediğimiz goller var. İki maçta kendi oyuncumuzun sırtına çarpıp yediğimiz goller var. Biz çok orijinal goller atarken, çok basit şekilde gol yiyoruz. Bir nazara mı geldik bilmiyorum. Çok şanssız bir şekilde goller yiyoruz. Bu da takımı etkiliyor. İnşallah bundan sonra maçlarda şanssız goller yemeyerek şansın yanımızda olmasını istiyoruz. Biz bunu minimuma indirmek istiyoruz. Bundan sonra da bunlara rastlamamak ve yapmamak için elimizden geleni yapacağız" şeklinde konuştu.

"Orduspor'a sahip çıkmalarını bekliyoruz"

Van Büyükşehir Belediye'yi yenmek istediklerine değinen Bakır; "Van Büyükşehir Belediye takımı, Vanspor'un kapanmasından sonra Van şehrinin birleşerek kurduğu bir takımdır. Van Büyükşehir Belediye, Vanspor'un yerine kurulan bir takım. Büyük bütçelerle kendisini üst lige taşımak için oluşturulan, arkasında Vali beyin, milletvekillerinin, belediye başkanının ve bütün ekibin desteklemesiyle oluşan bir takım. Van, iyi transferler yaptı. Tabi ki onların da hedefleri var. Ama bizim hedefimiz Van Büyükşehir Belediye takımı yenmek. Bizim için önemli bir maç. Taraftarın da bu maça gelerek bizim için artı bir güç olmalarını istiyoruz. Taraftarsız takımların çok varlık gösterebileceğine inanmıyoruz. O yüzden taraftarlarımızı Pazar günü oynanacak Van Büyükşehir Belediye maçına bekliyoruz. Orduspor'a sahip çıkmalarını bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Telif Hakkı © 2019 SPOR AKSİYON-ORDU'DA SPORUN EN ETKİLİ ADRESİ. Tüm Hakları Saklıdır. Kullanim Kosullari:Iceriklerin kopyalanmasi, web ve basili yayinlar uzerinden yayinlanmasi izne tabiidir. Kaynak gostermek kosulu ile yayinlamak serbesttir.SPOR AKSIYON. Joomla!, GNU/GPL lisansı ile dağıtılan bir Özgür Yazılımdır.