Wednesday, Jan 29th

Son Gncelleme:07:06:45 PM GMT

SPOR AKSIYON'DASINIZ:

Kupa Atatürk Anadolu Lisesi’nin! 4-1

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfMükemmel 

Ünye Belediyesi 18.Geleneksel Kurumlar Arası Şaban Akbaş Halı Saha Futbol Turnuvası’nda şampiyon Atatürk Anadolu Lisesi oldu. Eski A Klasman hakemlerimizden Metin Kır'ın yönettiği final mücadelesinde Ünye Devlet Hastanesi 1-0 öne geçti ancak bu üstünlüğünü koruyamayınca kupayı rakibine kaptırdı.

 

Atatürk Parkı Halı Saha Tesislerinde oynanan final maçında Ünye Devlet Hastanesi’ni 4-1 yenmeyi başaran Atatürk Anadolu Lisesi 2018 yılının şampiyonluk kupasını kaldıran taraf oldu.

Atatürk Anadolu Lisesi-Ünye Devlet Hastanesi final mücadelesinde ilk gol Ünye Devlet Hastanesi’nden geldi. Dr.Ercan Balıkçı ile 1-0 öne geçen Ünye Devlet Hastanesi aradığı ikinci golü bulamazken Atatürk Anadolu Lisesi Oğuzhan Tombaş’ın golüyle skoru dengeledi ve son derece çekişmeli geçen ilk yarı karşılıklı gollerle 1-1 sona erdi.

Final mücadelesinin ikinci devresi karşılıklı ataklarla ve gol pozisyonları ile geçerken Atatürk Anadolu Lisesi Mehmet Sarı’nın golüyle maçta ilk kez öne geçti. Ünye Devlet Hastanesi bu gole karşılık vermek ve eşitliği sağlamak için pozisyonlara girse de ilk yarıda eşitlik golünü kaydeden Oğuzhan Tombaş kendisinin ikinci, takımının üçüncü golünü kaydetti ve skor 3-1 oldu. Ünye Devlet Hastanesi karşısında iki farklı üstünlüğü yakalayan Atatürk Anadolu Lisesi oyun disiplininden uzaklaşan rakibi karşısında Harun Kerter’in golüyle skoru 4-1 yaptı ve maç bu skorla sona erdi.

Rakibi Ünye Devlet Hastanesi karşısında final mücadelesini 4-1 kazanan Atatürk Anadolu Lisesi, Ünye Belediyesi 18.Geleneksel Kurumlar Arası Şaban Akbaş Halı Saha Futbol Turnuvası’nda şampiyon olan taraf oldu.

Şampiyonluk maçının ardından düzenlenen kupa töreninde şampiyon Atatürk Anadolu Lisesi’ne kupası Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney tarafından verilirken turnuva ikincisi Ünye Devlet Hastanesi’nin kupasını ise Belediye Başkanı Ahmet Çamyar verdi.

Turnuvada final mücadelesi öncesinde oynanan 3.’lük maçında rakibi Çaybaşı İlçe Milli Eğitim takımını 4-2 yenen İlçe Sağlık takımı turnuva üçüncüsü oldu. Üçüncülük kupası Ünye Cumhuriyet Başsavcısı Soner Aygün tarafından verildi.

SPOR AKSİYON

Telif Hakkı © 2020 SPOR AKSİYON-ORDU'DA SPORUN EN ETKİLİ ADRESİ. Tüm Hakları Saklıdır. Kullanim Kosullari:Iceriklerin kopyalanmasi, web ve basili yayinlar uzerinden yayinlanmasi izne tabiidir. Kaynak gostermek kosulu ile yayinlamak serbesttir.SPOR AKSIYON. Joomla!, GNU/GPL lisansı ile dağıtılan bir Özgür Yazılımdır.