Tuesday, Jan 28th

Son Gncelleme:07:06:45 PM GMT

SPOR AKSIYON'DASINIZ:

Kum Turnuvasının Finalini Sarah Moda ile Önder Büfe Oynayacak

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfMükemmel 

Ünye Belediyesi Kültür, Sanat, Turizm ve Spor Şenlikleri kapsamında düzenlenen ve geçmişi yarım asrı aşan kum turnuvasında artık sona gelindi. Ünye Belediyesi'nce bu sene 9.'su düzenlenen Kum Turnuvası'nın yarı finali dün akşam oynandı ve Sarah Moda ile Önder Büfe rakiplerini yenerek finale kaldılar.

 

Ünye Yalı Mevkii'nin vazgeçilmezi Kum Turnuvası nesilden nesile oynanmaya devam ediyor. Halen yaşayanların babalarının ve hatta dedelerinin de futbol oynadıklarını dile getirdikleri kum turnuvasının yarım asrı geçtiği biliniyor. Ünye Belediyesince son yıllarda geleneksel hale getirilerek oynanan kum turnuvasında bu yıl 9. final Pazar günü oynanacak.

Ünye Belediyesi 9. Geleneksel Kum Turnuvası'nın yarı final maçları dün akşam oynandı. Ordu Bölgesi eski klasman hakemlerinden Metin Kır'ın yönettiği gecenin ilk maçında Sarah Moda ile Elmacılar İnşaat takımları karşı karşıya geldi. Mücadeleyi 5-2 kazanan Sarah Moda ilk finalist takım oldu.

Gecenin ikinci maçında Loca Cafe ile Önder Büfe takımları karşı karşıya geldi. Normal süresi 2-2 sona eren maçın sonucunu penaltı atışları belirledi ve Önder Büfe turnuvanın favori takımlarından Loca Cafe'yi mağlup ederek finale adını yazdırmayı başardı.

Final Pazar Akşam

Ünye Belediyesi 9. Geleneksel Kum Turnuvası'nın final karşılaşması Pazar akşam Önder Büfe ile Sarah Moda takımları arasında oynanacak.

SPOR AKSİYON


Telif Hakkı © 2020 SPOR AKSİYON-ORDU'DA SPORUN EN ETKİLİ ADRESİ. Tüm Hakları Saklıdır. Kullanim Kosullari:Iceriklerin kopyalanmasi, web ve basili yayinlar uzerinden yayinlanmasi izne tabiidir. Kaynak gostermek kosulu ile yayinlamak serbesttir.SPOR AKSIYON. Joomla!, GNU/GPL lisansı ile dağıtılan bir Özgür Yazılımdır.