Monday, Sep 16th

Son Gncelleme:07:44:05 PM GMT

SPOR AKSIYON'DASINIZ:

Şampiyon Kaledere İlkokulu

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfMükemmel 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen ilkokullar arası futbol turnuvası ilçe finalinde Anafarta İlkokulu ile karşı karşıya gelen Kaledere İlkokulu normal süresi golsüz sona eren maçta rakibini penaltı atışları sonucunda 4-2 yenerek ilçe şampiyonu oldu.

 

İki grupta 10 ilkokulu futbol takımını karşı karşıya getiren maçlar sonunda şampiyonluk ipini göğüsleyen Kaledere İlkokulu takımı oldu.

Finale grup ikincileri çıktı

A Grubunda grubunu yenilgisiz 2.sırada tamamlayan Kaledere İlkokulu yarı final mücadelesinde Atatürk İlkokulu ile karşı karşıya geldi. Bu maçta taraflar normal sürede golle buluşamazken sonucu ise penaltı atışları belirledi. Penaltı atışların Kaledere İlkokulu 5 atıştan 4’ünü gole çevirirken Atatürk İlkokulu ise 2 golde kalınca finale adını yazdıran Kaledere İlkokulu oldu.

Yarı final mücadelesinin diğer ayağında ise A Grubu 1.’si Toki Ömer Çam İlkokulu ile B Grubu 2.’si Anafarta İlkokulu karşı karşıya geldi. Mücadeleyi kazanan Anafarta İlkokulu final mücadelesinde Kaledere İlkokulu’nun rakibi oldu.

Şampiyonu yine penaltılar belirledi

Şampiyonluk mücadelesi Cuma günü saat 11.00’de Atatürk Parkı Halı Saha Tesislerinde oynandı. Kaledere İlkokulu-Anafarta İlkokulu’nu karşı karşıya getiren final son derece zevkli ve çekişmeli geçerken mücadeleyi sahanın kenarında izleyen veliler çocuklarına destek vererek heyecanlarına ortak oldular.

Beden Eğitimi öğretmeni Çetin Çoban’ın yönettiği maçta iki takım da kendilerine tanınan süre içinde eşitliği bozacak golü atamayınca şampiyonu belirlemek üzere penaltı atışlarına geçildi. Kaledere İlkokulu takımı Salih Işık, Melih Aydın, Egemen Arslan ve Bedirhan Ali Konuşum ile kullandıkları penaltı atışlarını gole çevirirken Anafarta İlkokulu’nun kullandığı 2 penaltı filelere gitti. Kaledere İlkokulu kalecisi Muhammet Enes Kahraman kurtardığı 2 penaltı ile takımının şampiyonluğunda önemli paya sahip oldu.

Hiç yenilmediler

Öğretmen antrenör Muhammet Kışla idaresinde Anafarta karşısında maçı penaltılarla 4-2 kazanan Kaledere İlkokulu yenilgi yüzü görmeden çıktığı grup maçlarının ardından yarı final ve final maçlarını kazanarak Ünye ilçe şampiyonluğunu elde ettiler.

Anafarta ikinci oldu

Turnuvada Anafarta İlkokulu ikinciliği elde ederken final maçı öncesinde 3.’lük ve 4.’lük mücadelesinde normal süresi 0-0 biten maçı penaltı atışları sonucu 6-5 kazanan Atatürk İlkokulu turnuva 3.’sü oldu. Toki Ömer Çam İlkokulu ise turnuvanın 4.’lüğünü elde etti.

Şampiyon Kaledere İlkokulu kupasını Pazartesi günü 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama töreninde alacak.

SPOR AKSİYON

Telif Hakkı © 2019 SPOR AKSİYON-ORDU'DA SPORUN EN ETKİLİ ADRESİ. Tüm Hakları Saklıdır. Kullanim Kosullari:Iceriklerin kopyalanmasi, web ve basili yayinlar uzerinden yayinlanmasi izne tabiidir. Kaynak gostermek kosulu ile yayinlamak serbesttir.SPOR AKSIYON. Joomla!, GNU/GPL lisansı ile dağıtılan bir Özgür Yazılımdır.