Sunday, Sep 24th

Son Gncelleme:07:28:04 PM GMT

SPOR AKSIYON'DASINIZ:

Mutlu Son, Ünyespor Şampiyon!

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 1
ZayıfMükemmel 

Hedefini şampiyonluk olarak belirleyen ve bu  hedef doğrultusunda  gerekli  yatırımları yapan Ünyespor  uzun ve  meşakkatli bir  sezonun sonunda  play off   maçlarında  aldığı başarılı sonuçlar neticesinde bir üst lige çıkmayı başarmıştır.

Zaman zaman sıkıntılı süreçler ve karamsarlık yaratsa da  kadro kalitesinin bu yarışta  en avantajlı  takım olduğunu  her yazımda belirtmiştim. Nitekim play off  maçlarında  kalitesini  ve gücünü  ortaya koyarak mutlu sona ulaşmasını bilmiştir. Özellikle  Nilüfer Belediyespor  maçında oynanan etkili  ve istekli  futbol oyunculara  özgüven sağladığı gibi, final maçına ekstra  motive etmiştir.
Bu moral ve motivasyonla  final maçına hazırlanan Ünyespor siyasilerin, şehrin, taraftarın tüm camianın desteğini arkasına alarak  Lüleburgazspor maçını  çok etkili oyun sergilemese de tecrübesi ve sabırlı oyun yapısıyla kazanarak şampiyonluğu kucaklamıştır. Bende final maçını Ankara 19 Mayıs Stadı’nda izledim ve gördüm ki Ünyespor camiası gerçekten büyük bir camia. Çok sıkıntılı dönemler geçirse de bu ortamdan çıkmasını bilmiştir. Şehrin tüm dinamikleri harekete geçmiş, maddi manevi destek şampiyonluk yolunda can suyu olmuştur. Şunu da belirtmek istiyorum. Bu şampiyonlukta inancını hiç yitirmeyen taraftarın çok büyük katkısı olmuştur. Onları bu desteklerinden dolayı kutluyorum. Ayrıca bu şampiyonlukta emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Peki bu bizim için yeterlimi? Bundan sonra neler yapılmalı?               


Ünyespor’un şampiyonluğu sportif bir başarıdır. Bunu alkışlayalım ve takdir edelim. Ama en büyük başarı  burada kalıcı olmak ve hedef  büyütmektir. Artık Ünyespor kısa vade planlarla değil, uzun vade planlamalarla  yoluna devam etmelidir. Kurumsal yapısı güçlendirilmeli, mali ve idari  anlam da yeniden yapılandırılmalıdır. Alt yapısı, tesisleşmesi günün  çağdaş normlarına kavuşturulmalıdır. Günü kurtarmanın değil, geleceği kurmanın planları yapılmalıdır. Kazanılan başarıları iyi analiz etmek, gelecek başarıların temelini oluşturur. Artık atacağınız tüm adımlar daha güçlü ve sağlam olmalı, Ünyespor markasına yakışmalıdır. Maddi ve manevi olarak Ünye şehri bu güce sahiptir. Geriye kalan bu gücü ortaya çıkarmaktır.

Tekrar bu şampiyonluğu kutlar, katkısı olan herkesi tebrik ederim. Mutlu son Ünyespor ŞAMPİYON.


Çağlar ÇAKIR

Our valuable member Çağlar Çakır has been with us since Cumartesi, 30 Nisan 2011.

Telif Hakkı © 2017 SPOR AKSİYON-ORDU'DA SPORUN EN ETKİLİ ADRESİ. Tüm Hakları Saklıdır. Kullanim Kosullari:Iceriklerin kopyalanmasi, web ve basili yayinlar uzerinden yayinlanmasi izne tabiidir. Kaynak gostermek kosulu ile yayinlamak serbesttir.SPOR AKSIYON. Joomla!, GNU/GPL lisansı ile dağıtılan bir Özgür Yazılımdır.