Sunday, Sep 24th

Son Gncelleme:07:28:04 PM GMT

SPOR AKSIYON'DASINIZ:

Eksik olan tek şey goldü

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 2
ZayıfMükemmel 

Ünyespor dün Adıyamanspor müsabakasının ikinci yarısında oynadığı oyunla sezonun en iyi futbolunu oynadı ama 3 puanı alamadı. Kazanmak adına gerekli olan golü atmak için rakibinin üzerinde müthiş bir baskı kurdu ki daha önceki karşılaşmalarda asla böyle bir baskı kuramıyordu.

 

Çoğunlukla dönen topları da alarak 1-2 pozisyon dışında rakibine kontra imkânı da vermedi. Ünyespor takımında kazanma azmi çok yüksekti ancak forvetlerin beceriksizliği yüzünden kazandığı gol pozisyonlarını değerlendiremedi. Maçta net 6 pozisyon yakalayan Ünyespor çok iyi oynayan Adıyamanspor defansını bir türlü geçemedi ve 6 puanda kalarak ligde orta sıralarda yer edinme şansını da kaçırdı.

Ünyespor Namık hoca ile birlikte maç kondisyonu kazanarak iyi mücadele edip bir takım olabilme yolunda hızla ilerliyor. mesela 3 haftadır defans gol yemeden maçları tamamlıyor bu Ünyespor için bir artı. Çünkü Adıyamanspor müsabakası gibi iyi oynadığın ancak gol yapamadığın maçlarda skor adına geriye düşmemek de çok önemli. daha önceki maçlarda dağınık bir görüntü sergileyen defans artık iyice toparlandı stoperler serhat ve Kemal çok iyi mücadele ediyor ve ileri çıkan beklerin kademelerine de iyi giriyorlar. Orta sahada çok iyi oynayan Emrullah’a Mikail bir türlü ayak uyduramadı. Bu iki oyuncu İlkyarı birbirlerinden kopuk oynayınca rakibe istenilen baskı uygulayamadı. Eğer Mikail Emrullah la daha koordineli oynayabilirse Ünyespor maçlarda daha çok gol pozisyonu üretebilir. Kanatlarda oynayan oyunculardan Aytaç çok verimli oynadı ama Taner Taşçı henüz istenilen performansta değil. Taner biran önce gerçek performansını yakalaması ve takıma daha fazla katkı vermesi gerekiyor. Çünkü geçen sezonlardaki performansı ve oyuncu kalitesine bakılarak kendisiden beklenti oldukça fazla. Bu maçta da görüldü ki takımın en sorumlu bölgesi ileri ikili. Bu bölgeye transfer edilen oyunculardan lig başından beri istenilen verim bir türlü alınamıyor. Takım iyi oynadığı pozisyon bulduğu dakikalarda santraforlar kendilerinden beklenilen gol vuruşunu bir türlü yapamıyorlar. Namık Hoca takımın bu gol atamama sorununu devreye kadar mutlaka halletmesi gerekiyor. Seydihan’da ısrar etmesi güzel ama aynı özellikli Aykut’la birlikte oynaması bana göre olmuyor. İkisi de arkası dönük oynayabilen, duvar olabilen ancak ağır ve çabuk dönüp kaleye direk gidip şut atabilen oyuncular değil.  Bence Namık Hoca Seydihan’nın yanına daha sprinter bir oyuncu monte edebilirse daha çok verim alabileceğini düşünüyorum.

Ünyespor eksikliklerini tamamlayıp İkinci yarıda oynadığı baskılı oyunu 60-70 dakikalara yayabilirse ligde daha çok galip gelip puan ya da puanlar toplayabilir ve ligde kendine iyi bir yer bulabilir. Devrenin bitmesiyle eksik yerlere yapılacak transferlerle Namık Hocanın hedef gösterdiği ilk beşin içinde olabilir.

Ömer Küçükoğlu
Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız

Our valuable member Ömer Küçükoğlu-SANTRA has been with us since Cuma, 09 Eylül 2011.

Telif Hakkı © 2017 SPOR AKSİYON-ORDU'DA SPORUN EN ETKİLİ ADRESİ. Tüm Hakları Saklıdır. Kullanim Kosullari:Iceriklerin kopyalanmasi, web ve basili yayinlar uzerinden yayinlanmasi izne tabiidir. Kaynak gostermek kosulu ile yayinlamak serbesttir.SPOR AKSIYON. Joomla!, GNU/GPL lisansı ile dağıtılan bir Özgür Yazılımdır.