Sunday, Sep 24th

Son Gncelleme:07:28:04 PM GMT

SPOR AKSIYON'DASINIZ:

Transfer sezonu bugün açılıyor

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfMükemmel 

Birinci dönem transfer sezonu bugün resmen başlıyor. Geldiydi, geliyordu, ufak pürüzler kaldı gibi sözlerle birbirlerini atlatmaya çalışan kulüpler, bugün tarihi itibarıyla anlaşmış oldukları futbolculara resmi imzayı attıracaklar.

 


Transfer çalışmalarını sessiz sedasız sürdüren Orduspor, Manisaspor’dan Nizamettin ve Olimpiyakos takımında Arjatin’li Monje’yi transfer etmişti. Bugün tarihi itibarıyla transfer edilen futbolcular resmi ağızlardan açıklanacak. Orduspor kulübünde bu işler tek yetkili olan teknik direktör Hector Cuper’e bırakılmış durumda. Doğru olan da buydu! Deneyimli hoca bildiği ve tanığı isimleri Orduspor’a kazandırmak istiyor.

Orduspor kulüp başkanı Nedim Türkmen, yabancı futbolcu konusundaki transfer çalışmalarında bir sıkıntı olmadığını, futbolcularla anlaştıklarını, bu futbolcuları da transfer sezonunun başlaması ile birlikte açıklayacaklarını söylemişti. İşte o gün geldi çattı. Nedim başkandan transferlerle ilgili güzel haberler bekliyoruz. Cuper’in bu sezon çalışmak istemediği birkaç futbolcu ile yollar ayrıldı. Güzel de oldu. Bu gençlerimiz en azından gittikleri takımlarda forma şansı bulurlar. Kendilerine Ordulular olarak Orduspor’a katkılarından ötürü teşekkür ediyoruz.

Geçen yıl ligde kalmayı başaran takımın iskeleti olduğunu gibi duruyor. Fornezzi ve Fevzi yine kalede olacaklar. Sağ kantta Abdurrahman, Garci ve Müslüm, sol bekte Selçuk ve Emre, defansın ortasında Yalçın, Sedat ve Numan, onların önünde Ali, Gosso, Onur, Hakan ve Hasan Kabze yine Orduspor’un başarısı için ter dökecekler. Nizamettin ve Monje alındı. 3-4 nokta transferle bu takım çok can yakar.

Ayrıca bu sezon Orduspor altyapısı altın çağını yaşıyor. U-19 takımı Türkiye 4.sü oldu. U-14’ler yarın sabah Zonguldak’a hareket edecekler. Dörtlü finallere kalmayı başardılar. Yine Orduspor U-13 takımı ağabeylerinin izinden gidiyor. Önümüzdeki günlerde onlarda şampiyonluğu kovalayacaklar. Bu konuda başta Turgut Kır, Muzaffer Demir ve Ali Şahin’e teşekkür ediyorum.

Barcelona ve Arsenal gibi dünyaca ünlü iki kulübün altyapı sorumluları buraya gelerek incelemelerde bulundular. Umarım bu işten iki camiada kazançlı çıkar. Karı, zararı bir tarafa bu kulüplerin buraya gelmesi dahi başlı başına bir olay. Bu konuda emeği geçenlere de ayrıca teşekkür ediyorum. Evet birinci dönem transfer sezonu bugün başlıyor. Yanlış transfer sonrasında bazı kulüplerimizin düşmüş oldukları zorlukları gördük. Nihayetinde bu ülke, bu takımlar hepimizin. Allah herkesin gönlüne göre versin. 2012-2013 futbol sezonu başta Orduspor’umuz açısından istenilen ve arzu edilen bir noktada sonuçlanır. 5 Eylül 2012 tarihine kadar transfer konusunda Nedim başkandan güzel haberler bekliyoruz.


Our valuable member Mustafa Poyraz-Ters Köşe has been with us since Çarşamba, 21 Ocak 2009.

Telif Hakkı © 2017 SPOR AKSİYON-ORDU'DA SPORUN EN ETKİLİ ADRESİ. Tüm Hakları Saklıdır. Kullanim Kosullari:Iceriklerin kopyalanmasi, web ve basili yayinlar uzerinden yayinlanmasi izne tabiidir. Kaynak gostermek kosulu ile yayinlamak serbesttir.SPOR AKSIYON. Joomla!, GNU/GPL lisansı ile dağıtılan bir Özgür Yazılımdır.