Sunday, Sep 24th

Son Gncelleme:07:28:04 PM GMT

SPOR AKSIYON'DASINIZ:

Ünye, şampiyonluk için hazır mıyız?

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfMükemmel 

Nihayet Bölgesel Amatör Lig’deyiz ve 2017-2018 sezonu ilk haftası için geri sayım başladı. Şunun şurasında ne kaldı ki, bu haftayı geçtik sayıyorum. Arada bir hafta var ondan sonraki hafta artık maç haftası, inşallah kazasız belasız bir sezon geçirmeyi dilerken sezon sonunda ipi göğüsleyen takımın Ünye 1957 Spor olmasını temenni ediyorum.

 

Zor bir gruptayız ve şampiyonluk için mücadele edecek takım sayısı oldukça fazla. Yapılan transferlere, harcanan paralara ve kurulan kadrolara bakınca hem bilanço açısından hem de kalite anlamında iyi takımlar izleyeceğiz. Sezon sonuna kadar çok çekişmeli maçlar olacak bu kesin. Şampiyonluk adayları arasında biz de varız tabii ki… Bizim dışımızda hemen yanımızda komşumuz Fatsa Belediyespor, Sinopspor, Yeni Amasyaspor, Çarşambaspor, Atakum Belediyespor ilk bakışta kadroları bakımından en iddialı takımlar. Sivas’dan gelen takımlardan sürpriz olmaz mı, olur. Özellikle Sivas Demirspor bu yarışta olacaktır. Diğer yandan Bu takımları kadroları ile zorlayacak takımlar da yok değil. Görelespor, Bulancakspor bu iki Giresun ekibi ligin en tehlikeli takımları olacaklar. Orduspor’u ve Ladik Belediyespor’u yabana atmamak gerekiyor. Velhasıl çok zorlu ve çok çetin mücadelelere sahne olacak, temposu, heyecanı çok yüksek bir lig izleyeceğiz.

Ligin kalitesi de özellikle Sinop’ta Alanzinho gibi, İbrahim Teteh Bangura gibi, Yeni Amasyaspor’da Sani, Fatsa Belediyespor’da Senegal'li golcü Babacar Mbaye Diop gibi ve Ünye 1957 Spor’da Meye gibi kaliteli yabancı oyuncuların yanı sıra üst lig tecrübesi fazla, son iki sezondur Bal Ligi’nin lokomotifi olmuş, takımlarında şampiyonluklara katkı yapmış oyuncuların bulunması sanırım futbolseverleri tribünlere çekmeye yetecek. Hem futbol anlamında hem de taraftar anlamında bu sezon belki de Süper Lig maçlarını aratmayacak dolulukta tribünlere şahit olacağız.

Hiçbir takımın işi kolay değil, bizim de… Ligin favorisi mi? O da kurulan kadrolara, harcanan bilançolara göre değil, şampiyonluğa olan inançlarıyla, ilk günden oluşturdukları takım ruhuyla, şehir olarak şampiyonluk yolunda kenetlenmeleriyle ve bütünleşmeleriyle ortaya çıkacak. Bir de bu süreci en iyi şekilde yönetecek idari ve teknik kadro yapılanması da belirleyici faktör olacak. Taraftar kitlesi ve taraftarın iç ve dış saha destekleri, taraftar organizasyonları da bunu önemli ölçüde etkileyecek.

Şehir olarak hazır mıyız? Değilsek çok fazla vaktimiz şehri havaya sokmak gerekiyor. Süreci en iyi şekilde yönetecek idari ve teknik kadro dedim, niye dedim; Çünkü şampiyonluk yolunda takımı bir arada tutacak, ona yön ve istikamet verecek, kriz anlarını çok iyi yönetecek, futbolcu grubunu aynı inanç etrafında bir arada tutacak, gerektiğinde tek tek, gerektiğinde toplu halde futbolcu grubuna terapi yapacak, onların mücadele azmini, inancını törpüleyecek, sakatlık anlarında psikolojik destek sağlayacak, kadrodaki oynayan oynamayan tüm oyuncuları her an hazır tutacak idari ve teknik kadronun önemi çok büyük.

Kulüp yönetimleri de bu süreçte takımın yanında olmaları bakımından çok önemli bir görevi üstlenmiş olacaklar. Ünye 1957 Spor’un yeni yönetimi bugüne kadar kurulan ve bir araya getirilebilen en güçlü yönetimlerden bir tanesi. İşin bu kısmı güç bakımından bizi avantajlı kılıyor. Abdullah Sarı başkanlığındaki bu yönetimi şampiyonluk yolunda tribünlerde bir arada görmek süreçte takıma artı olarak yansıyacaktır.

Kadro bakımından diğer takımlardan geri kalır yanımız yok. Verimli bir kamp süreci ve sonuçları bakımından iyi hazırlık maçları oynadık. Eksiklerimiz elbette olacak, ama şampiyonluğun en önemli adaylarından bir tanesi de biz olacağız. Herkes gibi ben de sabırsızlıkla ilk maçı bekliyorum.

Our valuable member Muhammet KIŞLA-ANALİZ has been with us since Pazartesi, 07 Temmuz 2008.

Telif Hakkı © 2017 SPOR AKSİYON-ORDU'DA SPORUN EN ETKİLİ ADRESİ. Tüm Hakları Saklıdır. Kullanim Kosullari:Iceriklerin kopyalanmasi, web ve basili yayinlar uzerinden yayinlanmasi izne tabiidir. Kaynak gostermek kosulu ile yayinlamak serbesttir.SPOR AKSIYON. Joomla!, GNU/GPL lisansı ile dağıtılan bir Özgür Yazılımdır.